Coraz więcej osób kupując bilety na przejazdy pociągami PKP Intercity korzysta z nowoczesnych kanałów sprzedaży. Już co trzeci pasażer dokonuje zakupu biletu przez internet. W sumie, od początku roku w kasach online sprzedano ponad 5,7 mln biletów. Najczęściej na tę formę zakupu decydują się podróżujący Pendolino.
W ciągu zaledwie 10 lat, liczba internautów w Polsce wzrosła, aż o 43 procent. Niestety, duża część użytkowników sieci nie zważa na swoje bezpieczeństwo, będąc nieświadoma potencjalnych zagrożeń. Lekkomyślne udostępnianie danych osobowych, ustawianie łatwych do złamania haseł, otwieranie nieznanych linków – to tylko niektóre grzechy.
Halloween przypada dopiero jutro, ale już dziś w Google można zbierać cukierki. Z okazji święta największa światowa wyszukiwarka przygotowała grę drużynową.
Polacy przekonali się do sklepów internetowych. Z roku na rok trafia do nich coraz więcej klientów, a ci wydają podczas e-zakupów coraz więcej pieniędzy. Coraz śmielej w świecie wirtualnych zakupów radzi sobie również branża modowa. O jej specyfice mówi Tomasz Ebbig z Zalando - jednego z większych e-sklepów modowych.
Do udziału w wyborach zachęcało dzisiaj także specjalne "doodle", które polscy Internauci widzą na głównej stronie największej światowej wyszukiwarki. Użytkownicy Facebooka mogli natomiast ustawić sobie status wskazujący na to, że wzięli udział w wyborach.
Ruszyła kampania społeczna Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji „Niech internetowa moc będzie z Tobą!”. Kampania skierowana jest do osób w wieku powyżej 50+, które nie korzystają z internetu. Jej celem jest zachęcenie osób starszych do wejścia w cyfrowy świat oraz pokazanie korzyści jakie w codziennym życiu daje nam korzystanie z internetu.
Decydując się na zakupy przez internet oprócz dostępności produktów najczęściej bierzemy pod uwagę ich cenę oraz wiarygodność samego sklepu. Co czwarty Polak zrezygnował z zakupu w sklepie internetowym z powodu braku dogodnej dla siebie formy płatności – wynika z badania ICAN Research dla Płatności Online BM.
Aż 68 Internautów najbardziej obawia się włamań hakerskich do kont online oraz szkodliwych oprogramowań służących kradzieży haseł i poufnych informacji – wynika z badania przeprowadzonego przez Kaspersky Lab wraz z B2B International. Na trzecim miejscu uplasowały się zagrożenia finansowe – 63 proc. obawiało się utraty pieniędzy z konta, na czwartym natomiast e-maile i strony phishingowe – kolejne zagrożenie, którego celem są dane uwierzytelniające dostęp do kont.
Dziś Google świętuje 17 rocznicę powstania. Największa światowa wyszukiwarka uczciła to specjalnym "doodle".
W tym tygodniu ruszyła ogólnopolska kampania społeczna „Internet nie leczy”, która ma przekonać Polaków, że w przypadku problemów zdrowotnych i wątpliwości z nimi związanych, warto zasięgnąć opinii lekarza. Aż jedna czwarta społeczeństwa szuka informacji na temat swojego zdrowia w Internecie.
Rozpoczęły się zapisy na bezpłatne zajęcia komputerowe dla seniorów. Zajęcia wyjątkowe, bo prowadzone wspólnie przez uczniów i nauczycieli ze szkół STO. Dzięki spotkaniom krakowscy seniorzy poznają nie tylko podstawy wykorzystania nowych technologii – dowiedzą się m.in., jak założyć konto w mediach społecznościowych.
W obecnych czasach, kiedy dostęp do Internetu możemy mieć praktycznie zawsze i wszędzie, coraz powszechniejszym trendem staje się robienie zakupów online. Oferty sklepów ciągle się poszerzają, a ich standard podnosi się z każdym rokiem. Komfort i szybkość takiej formy zakupów sprawia, że nie tylko przedstawiciele generacji Y się na nią decydują.
Jak wyrobić dziecku paszport? Co zrobić, by ubiegać się o zasiłek w ZUS? Jak zameldować się czasowo czy sprawdzić, ile mamy na koncie punktów karnych? Odpowiedzi na te i inne pytania można znaleźć na portalu www.obywatel.gov.pl. Na stronie prostym językiem opisano 82 najpopularniejsze usługi administracji publicznej dla obywatela. Zawartość strony będzie stale poszerzana i aktualizowana, a portal www.obywatel.gov.pl docelowo stanie się dla każdego Polaka pełnym źródłem informacji o administracji.
Coraz więcej Polaków wykorzystuje internet do wymiany dóbr i usług. Przynajmniej raz kupiła coś w ten sposób ponad połowa ogółu dorosłych, a sprzedała blisko jedna czwarta – wynika z badania zrealizowanego przez CBOS. Od ubiegłego roku wzrosła liczba osób regularnie kupujących przez internet.
Z internetu przynajmniej raz w tygodniu korzysta w Polsce niemal dwie trzecie dorosłych osób – wynika z badania zrealizowanego przez CBOS. Jeszcze dziesięć lat temu wszyscy internauci, a nie tylko korzystający z internetu systematycznie, stanowili zaledwie ponad jedną czwartą dorosłych, a już pięć lat później w sieci znalazła się połowa Polaków. Nadal najistotniejszym kryterium wykluczenia cyfrowego jest wiek.