Dołącz do diety zielone warzywa, dzięki temu wspomożesz pracę swojej wątroby.
Ciągle nie dysponujemy lekiem, który pozwoliłby powstrzymać rozwój choroby Alzheimera, dostępne działania terapeutyczne mogą jedynie osłabić nieco nasilenie objawów. Teraz odkryto, że środek stosowany na cukrzycę hamuje postęp demencji.
Wszyscy już powinni wiedzieć, że siedzący styl życia zagraża zdrowiu i dobremu samopoczuciu. Współcześnie jednak coraz trudniej znaleźć czas na uprawianie sportu i wiele profesji wymaga pozostawania w pozycji siedzącej przez długie godziny, a poza tym niemal każdy posiada samochód, więc dodatkowo wydłuża się czas siedzenia. Okazuje sie, że aby ograniczyć negatywne skutki tego, warto poruszać się choćby przez dwie minuty co pół godziny.
Osoby chorujące na cukrzycę typu 2 mają zwiększone ryzyko rozwoju choroby Parkinsona.
Nadwaga i otyłość sprzyjają rozwojowi cukrzycy, ale otyłość brzuszna jest szczególnie niebezpieczna. Badacze odkryli gen, który sprzyja temu, że niektórzy ludzie mają nadmiar trzewnej tkanki tłuszczowej.
Najpowszechniejszą formą przyjmowania insuliny są zastrzyki. Co prawda, pojawił się także lek w postaci proszku, który się inhaluje, ale nie jest tak skuteczny, jak iniekcje. Teraz opracowywana jest tabletka z tym hormonem – w badaniach na zwierzętach okazała się bardzo efektywna.
Jak wynika z nowych badań, wyższy poziom witaminy D w organizmie może oznaczać osłabienie ryzyka rozwoju cukrzycy lub odsunięcie rozwoju choroby w czasie.
Dla pacjentów chorych na cukrzycę bardzo ważne jest kontrolowanie poziomu cukru we krwi, sposób odżywiania się zaś jednym z pomocnych w tym elementów. Nowe badania pokazały, że w przypadku osób zmagających się z cukrzycą typu 1 skuteczna w tym zakresie może być dieta niskowęglowodanowa.
Według Światowej Organizacji Zdrowia dostarczamy sobie zbyt dużo cukru w diecie i więcej energii powinniśmy zyskiwać z innych składników odżywczych. Nie jest to jednak łatwe, ponieważ cukier nie znajduje się jedynie w produktach, które kojarzymy jako słodkie, np. słodyczach, ale „ukryty" jest w rozmaitych artykułach, m. in. ketchupie, sosach, etc. Warto jednak szczególnie uważać na ilość cukru w diecie, bo jego nadmiar może silnie zaburzać pracę organizmu.
Warto zadbać o obfite, bogate śniadanie, dzięki niemu można zmniejszyć wagę i ograniczyć zapotrzebowanie na insulinę w organizmie, szczególnie u ludzi z cukrzycą typu 2 i otyłością,
Dotychczasowy podział cukrzycę typu 1 i 2 może nie być adekwatny - uczeni uważają, że istnieje 5 rodzajów tej choroby.
Im wcześniej rozwija się cukrzyca typu 2, tym większe jest ryzyko chorób serca. Prawdopodobieństwo śmierci z ich powodów zwiększa się aż o 60 procent.
Dla twojego zdrowia i sylwetki znaczenie ma nie tylko to, co sobie serwujesz, ale jak szybko spożywasz posiłek. Jeśli robisz to zbyt szybkim tempie, nie tylko niszczysz wysiłki odchudzania, ale i zagrażasz zdrowiu swojego serca.
Cukrzyca staje się coraz powszechniejszą chorobą. Jej rozwojowi sprzyja współczesny styl życia - niewłaściwa dieta i brak aktywnosci fizycznej. Wielu pacjentów przez całe lata nie zdaje sobie sprawy z obecności choroby, bo jej objawy mogą wskazywać na bardzo różne dolegliwosci. Tymczasem niezdiagnozowana cukrzyca powoli wyniszcza organizm prowadząc do bardzo pwoażnych konsekwencji dla zdrowia. Obserwuj swój organizm, tych pięć objawów powinno być alarmujących.
Otyłość ma związek z wieloma innymi problemami zdrowotnymi, ale w sposób szczególny sprzyja rozwojowi cukrzycy - osoby otyłe mają o kilkadziesiąt razy wyższe ryzyko zapadnięcia na tę chorobę niż ludzie o BMI w normie.