Oliwa z oliwek wykazuje lepsze działanie na obniżenie poziomu cukru we krwi i złego cholesterolu w porównaniu z innymi rodzajami tłuszczu.
Trudno przecenić wpływ snu na stan zdrowia. Jest niezbędny do normalnego funkcjonowania i pozwala uchronić się przed wieloma chorobami. Wśród licznych korzyści z dobrego, dostatecznie długiego snu, tych pięć profilaktycznych „zastosowań" snu ma szczególne znaczenie dla ludzi dojrzałych i starszych jako bardziej zagrożonych określonymi chorobami.
Nowe badania pokazują, że typ leków na cukrzycę zwany glitazonami, może dać szansę na efektywne leczenie choroby Parkinsona.
Jak wykazały nowe badania, jedzenie białka i warzyw przed węglowodanami ma wpływ na obniżenie po posiłku poziomu insuliny i cukru we krwi.
Jeżeli jesz zbyt mało, np. starasz się unikać niektórych posiłków, wywołujesz wahania poziomu insuliny w swoim organizmie, co stanowi zagrożenie dla serca i sprawia, że brzuch rośnie, a nie staje się płaski...
Medycyna robi niezwykłe postępy, choroby, które nękały naszych przodków, stają się uleczalne i dzięki temu możemy liczyć na dłuższe życie. Zobacz, jak tych pięć leków odmieniło nasze losy.
Włoskie badania odkryły mechanizm odpowiadający za to, że nadmiar szkodliwego tłuszczu, takiego jak olej palmowy, może powodować cukrzycę w wyniku zniszczenia komórek beta trzustki, które produkują insulinę.
U kobiet po menopauzie niezdrowy poziom insuliny może pomóc przewidzieć ryzyko raka piersi skuteczniej niż nadwaga.
Ludzie, którzy zaczynają chorować na cukrzycę typu 2 w średnim wieku, mogą być bardziej narażeni na problemy poznawcze w ciągu najbliższych dwóch dekad życia w porównaniu z osobami wolnymi od tej choroby.
Wypijanie trzech-czterech filiżanek kawy dziennie może osłabić ryzyko rozwoju cukrzycy nawet o 25 procent.
Otyłość i cukrzyca typu 2 są ze sobą powiązane. Okazuje się, że mogą być skutecznie leczone przy udziale tzw. brązowego tłuszczu.
Jak wynika z badań na myszach, ekspozycja na dym papierosowy sprzyja przybieraniu na wadze.
Jak wynika z badań przeprowadzonych przez naukowców z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley, myszy karmione dietą o wysokiej zawartości tłuszczu zyskał około 18 procent mniej na wadze, gdy podawano im do picia sok grejpfrutowy w porównaniu do zwierząt pijących wodę.
Nadwaga lub otyłość nie są jedynymi czynnikami, które prowadzą do cukrzycy typu 2, wynika z badań.
W przypadku starszych osób chorujących na cukrzycę uciążliwości wynikające z przyjmowania określonych leków mogą być silniejsze niż korzyści związane z ich zażywaniem.