Praca zmianowa i nieregularne harmonogramy obowiązków zawodowych mogą powodować wiele problemów zdrowotnych i osłabiać naszą obronę przed infekcjami, wynika z nowych badań przeprowadzonych na University of Waterloo.
Sezonowe przeziębienia mogą mieć pozytywny wpływ na walkę z nowym koronawirusem. Okazuje się, że przeziębienia, które się kiedyś przeszło, mogą zapewnić pewną ochronę przed Covid-19. Eksperci od chorób zakaźnych z University of Rochester Medical Center, sądzą też, że odporność na Covid-19 jest zwykle długotrwała: trwa nawet przez całe życie.
Korzystanie z komunikacji miejskiej, odwiedzanie miejsc kultu czy inne przemieszczanie się w obszarach o gęstym zaludnieniu wiąże się ze istotnie wyższym ryzykiem pozytywnego wyniku testu na koronawirusa SARS-CoV-2, tymczasem praktykowanie ścisłego dystansowania się może działać ochronnie.
Badacze z Uniwersyteu Yangzhou w Chinach ostrzegają: kiedy korzystasz z publicznej łazienki, noś maskę. Spłukiwanie toalet może uwalniać chmurę aerozolu z wirusami, które potencjalnie można wdychać.
Istnieje związek między niższą wilgotnością i wzrostem przenoszenia wirusa przez ludzi, mówią australijscy badacze i przypominają, że noszenie masek pomaga zmniejszyć rozprzestrzenianie się nowego koronawirusa.
Odczuwanie bólu, szczególnie, gdy jest silny i/lub przewlekły to jedno z najtrudniejszych ludzkich doświadczeń. Nowa, zaktualizowana definicja bólu ma pomóc w lepszym rozumieniu tego doświadczenia oraz poprawie jego ocen i leczenia.
W czase pandemiii nowego koronawirusa ludzie powinni być bardzo ostrożni podczas spłukiwania toalety, ostrzegają medycy.
Profesjonalnych masek jest relatywnie niewiele, a ciągle wszyscy muszą zakrywać usta i nos w miejscach publicznych. Jak czytamy w magazynie w ACS Nano, najlepszy materiał na samodzielne uszycie masek to połączenie bawełny z naturalnym jedwabiem lub szyfonem - może skutecznie odfiltrować cząsteczki aerozolu.
Wiadomo, że nowy koronawirus, tj. SARS-CoV-2, rozprzestrzenia się drogą kropelkową i najwyższe ryzyko innfekcji jest przy przebywaniu w pobliżu kichającej czy kaszlącej osoby chorej. Okazuje się jednak, że już mówienie i oddychanie skutkuje rozprzestrzenianiem wirusa.
Według ostatniego badania cztery najczęściej zagrażające ludziom koronawirusy cechują się określonymi wzorcami sezonowymi.
W nowym badaiu odkryto, że połowa pacjentów z łagodną formą COVID-19 ciągle była zakażona koronawirusem przez okres do ośmiu dni po ustąpieniu objawów, co oznacza, że przez ten czas mogła jeszcze zarażać inne osoby.
Samo-izolacja jest zalecana każdemu, kto ma wysokie ryzyko ciężkirgo przebiegu choroby z powodu koronawirusa i powinien przedsięwziąć maksymalne środki ostrożności przed zarażeniem się.
Dlaczego tak wielu ludzi zaraża się koronawirusem i podejmowane są tak zdecydowane kroki, by choćby spowolnić epidemię? Co jest przyczyną tak znaczącej mocy zarażania SARS-CoV-2?
Chińskie badania pokazują, we wczesnej fazie epidemii zakażenie koronawirusem było śmiertelne dla 1,4 proc. pacjentów. Oznacza to, że zagrożenie śmiercią z powodu Covid-19 jest znacznie niższe niż w przypadku niedawnych epidemii SARS i MERS.
Norowirusy są powszechne i ryzyko zarażenia nimi jest ogólnie dość wysokie, a w miejsach większych skupisk jedzenia, takich jak hotele czy restauracje, jeszcze dodatkowo wzrasta. Taka infekcja skutkuje dość ostrymi objawami zaburzeń pracy układu trawiennego i wyłącza chorego z normalnego życia na kilka dni.
Sotagliflozyna – lek na choroby nerek i cukrzycę pomaga uchronić się przed udarem