Leki na impotencję są skuteczne nie tylko na problemy z zaburzeniem erekcji, mogą też wzmocnić serce.
W najbliższy czwartek – 19 listopada – obchodzić będziemy Światowy Dzień Rzucania Palenia. To świetna okazja do pożegnania tego zgubnego nałogu. Palenie papierosów, prócz zdrowia, odbiera również wiele życiowych przyjemności. „Przyjaźń” z tytoniem to również słabsze odczuwanie smaków, zniszczone włosy, starzenie się skóry czy impotencja.
14 listopada obchodzimy Światowy Dzień Walki z Cukrzycą. Coroczne wydarzenie ma na celu zwiększenie świadomości na temat cukrzycy.
Upływ czasu oznacza zmiany funkcjonowania organizmu i dotyczy to nie tylko np. powstawania zmarszczek czy modyfikacji w sposobie widzenia - całe ciało podlega prawom procesu starzenia się, także libido. Oto, jakich zmian doświadczają mężczyźni.
Starszy wiek wiąże się z określonymi zmianami w wyglądzie i sposobie funkcjonowania organizmu. Niektóre z nich napawają młodszych mężczyzn znacznym niepokojem. Wśród najpowszechniejszych lęków jest łysienie i zaburzenia erekcji.
Trudno znaleźć minusy pracy w ogrodzie. To efektywna forma aktywności fizycznej i pozwala na zaopatrzenie się w zdrowe, rosnące pod troskliwym okiem ogrodnika, warzywa i owoce. Ogrodnictwo promują m. in. Michelle Obama i królowa Elżbieta II.
Trudno ci rzucić palenie? Gdy brak motywacji, warto pamiętać zarówno o problemach zdrowotnych, jak i przedwczesnym starzeniu się.
Mężczyźni, którzy cierpią na atopowe zapalenie skóry (jedna z postaci egzemy), mogą mieć wyższe ryzyko zaburzeń erekcji (ang. Erectile Dysfunction, ED) niż panowie wolni od tej choroby.
Nowe badania z udziałem osób starszych dowiodły, że w przypadku mężczyzn dobrym pomysłem jest powierzenie innym swoich seksualnych problemów - to zmniejsza u nich stres i przygnębienie. Co zaskakujące - u pań takie rozmowy okazują się nie mieć charakteru terapeutycznego.
Wiek średni to czas wielkiego przełomu. Zmiany dokonują się na wszystkich możliwych płaszczyznach - fizycznej, psychicznej oraz społecznej, a menopauza i andropauza to nieodłączne części tych przemian.
Jak informuje „British Journal of Cancer", u pacjentów z rakiem prostaty zastosowano eksperymentalną terapię dźwiękiem, która okazała się skuteczna i nie powodowała wielu efektów ubocznych. Terapię zastosowali medycy z University College Hospital I Princess Grace Hospital.
Aż do połowy XIX wieku leczenie pijawkami stosowane było głównie przez tzw. znachorów. Medycyna konwencjonalna wzbraniała się przed uznaniem tej metody za skuteczną, jednak badania wykazały efektywność stosowania pijawek w terapii wielu chorób. Dziś hirudoterapia „wraca do łask".
24 kwietnia w Warszawie odbędzie się II Ogólnopolska Debata o Zdrowiu Seksualnym. Wezmą w niej udział autorytety polskiej kultury, sztuki, polityki i medycyny. Eksperci będą rozmawiać o kwestiach zdrowia seksualnego z perspektywy specjalizacji, które reprezentują i dyskutować z zebranymi gośćmi.
Komisja Etyki Reklamy zaapelowała do wydawców o niepublikowanie w gazetach codziennych reklam środków na potencję oraz afrodyzjaków.
Otyłość jest jednym z najpowszechniejszych problemów społecznych współczesnego świata. Dotyczy głównie krajów wysoko rozwiniętych, gdzie mówi się już nawet o epidemii. Problemy z utrzymaniem właściwej wagi mają głównie ludzie starsi, u których przemiana materii znacznie zwalnia, ale coraz więcej jest wokół nas otyłych dzieci, nastolatków i ludzi młodych. Aby zwrócić uwagę społeczeństwa na problem otyłości 24 października ustanowiono Europejskim Dniem Otyłości.