Powszechnie wiadomo, że palenie tytoniu jest szkodliwe dla naszego zdrowia. Osłabia organizm, może powodować raka i zwiększać ryzyko zawału serca. Zapominamy jednak o tym, że papierosy także negatywnie wpływają na przebieg leczenia dentystycznego, w tym na wszczepianie implantów zębowych.
Chociaż implanty to znana metoda leczenia stomatologicznego, to wciąż wielu nią zainteresowanych ma mylne pojęcie o liczbie dostępnych na rynku rozwiązań. Jakie są możliwe sposoby na uzupełnienie braku zębowego i jak podjąć właściwą decyzję o wyborze?
Nadal niewiele wiemy na temat implantów stomatologicznych, stąd zapewne sporo mitów, które narosły wokół tej tematyki. Wielu z nas przekonanych jest, że implanty powodują zapalenie jamy ustnej, mogą powodować uczulenie czy być odrzucone przez organizm. Takie przekonania mają swoje korzenie w niewiedzy. Obalamy najpopularniejsze mity na temat implantów stomatologicznych.
Implanty zębowe stają się coraz popularniejsze, warto jednak najpierw sprawdzić, czy ich wszczepienie jest możliwe i wskazane. Niewiele osób wie, że diagnostyczne badanie stomatologiczne można wykonać również z wykorzystaniem tomografii komputerowej.
Lek na zmniejszenie wagi zmniejsza ryzyko śmierci z powodu niewydolności serca