Poczekaj z zażywaniem leków, gdy zaczynasz odczuwać ból głowy, być może inne, poza farmaceutyczne sposoby, bedą skuteczne w osłabieniu tego bólu. Wypróbuj podane propozycje.
Doskwiera ci ból? Zanim sięgniesz po farmaceutyki, wypróbuj naturalne sposoby na jego złagodzenie. Wiele substancji roślinnych ma właściwości przeciwbólowe. Przeanalizuj tę listę - możesz znaleźć coś, co uśmierzy twoje dolegliwości bólowe.
Ból zęba jest zwykle bardzo dokuczliwy – nie jesteśmy w stanie skoncentrować się na żadnej aktywności. Co zrobić, gdy nie mamy pod ręką środków przeciwbólowych? Można spróbować domowych metod, które przyniosą ulgę i zmniejszą dolegliwości. Niestety są to tylko doraźne rozwiązania – zawsze trzeba zgłosić się do dentysty, który zaradzi naszemu problemowi.
Kaszel to po prostu szybkie wyrzucenie zawartości powietrza w płucach w celu udrożnienia dróg oddechowych. Jeśli się jednak dłużej utrzymuje, jest objawem chorobowy, zwykle oznacza rozwój jakiejś infekcji. Zobacz, co w naturalny sposób pomoże ci pozbyć się kaszlu.
Najlepiej jest ostrożnie raczyć się alkoholem i nie doświadczyć przykrych objawów na drugi dzień. W polskiej kulturze jednak trunki obficie się leją, gdy trzeba coś świętować, a Nowy Rok z pewnością jest takim właśnie wydarzeniem. Jeśli więc przesadzisz z napojami alkoholowym - sięgnij po domowe sposoby na kaca.
Wszyscy znamy imbir. Jako przyprawa, ceniony jest przede wszystkim w kuchni chińskiej i indyjskiej. Do Europy trafił wraz z innymi korzennymi przyprawami, tu używano go także jak lekarstwo.
Pewne produkty spożywcze uważane są przez człowieka za służące poprawieniu lub uatrakcyjnieniu naszych intymnych relacji z partnerem. Ich popularność jest ogromna. Afrodyzjaki, bo o nich mowa, zyskały swą nazwę od imienia greckiej bogini miłości i piękna – Afrodyty. Co ciekawe, żadne badania naukowe nie potwierdziły, by produkty te rzeczywiście miały działanie pobudzające seksualnie.
Jeśli ciągle odczuwa się zmęczenie i nie pozwala ono normalnie funkcjonować, warto zbadać jego przyczyny. Permanentne wyczerpanie nie bierze się znikąd, trzeba więc poszukać jego przyczyn, by wrócić do formy. Pomocna może być m. in. medycyna komplementarna.
Poranna filiżanka kawy stanowi dla niektórych prawdziwy rytuał. Innym to nie wystarcza i małą czarną raczą się niemal przez cały dzień - po śniadaniu, obiedzie, a nawet przed kolacją. Jakkolwiek w ilości wypijanej kawy nie dorównujemy jeszcze Włochom, zwyczaj raczenia się tym popularnym napojem jest u nas powszechny. Niemniej jednak dla niektórych może być kłopotliwy, kawa nie jest polecana wszystkim bez wyjątku.
100-letni Fauja Singh, najstarszy na świecie maratończyk, odsłonił sekrety swojej niezwykłej sprawności. Pomimo tak zaawansowanego wieku Singh nie zwalnia. Ciągle jest w dobrej formie i kontynuuje treningi. Od 89 roku życia ukończył siedem maratonów. Jako pierwszy zapisał się na bieg maratoński Edynburg 2012. Staruszek powiedział, że kluczem do umiejętności pokonywania codziennie 10 mil w ramach treningu jest jedzenie dużej ilości imbiru, curry i wypijanie wielu filiżanek herbaty.
Jedzenie to nie tylko "paliwo" dla organizmu i rozkosz smaku, od dawna medycy polecali określony rodzaj pożywienia na rozmaite choroby. Okazuje się, że niektóre produkty mają moc łagodzenia bólu - działają niemal tak silnie, jak leki.
Niektóre elementy naszego menu odznaczają się wyjątkowymi właściwościami prozdrowotnymi, stąd liczne diety i rekomendacje co do posiłków, które mają zapobiegać rozmaitym dolegliwościom. Okazuje się, że pewne przyprawy pozytywnie ooddziałują na zdrowie mózgu i kondycję umysłową.
Kiedy pogoda zmieni się na prawdziwie majową - ciepła, słoneczną i przyjemną, chętnie udamy się do ogródków, na działkę, czy na wieś, aby pogrillować. Warto wówczas pamiętać o dodaniu ziół i przypraw do grillowanego mięsa - będzie smaczne i zdrowe, doprawianie potraw pomoże bowiem obniżyć ryzyko raka.
Mróz i suche powietrze w pomieszczeniach nie służą włosom. Także zimowa dieta, uboga w świeże warzywa i owoce, dodatkowo je osłabia.
Powszechnie wiadomo, że aktywność fizyczna człowieka warunkuje jego rozwój. Ruch powinien stanowić nieodzowny element życia człowieka w każdym wieku, nawet tym sędziwym. Jednak, jak pokazują statystyki, nie zawsze tak bywa.