Istnieje bardzo prosty sposób na poprawę humoru - wystarczy jeść więcej warzyw i owoców.
Nie jest łatwo zachować optymizm. Wielu ludzi ma skłonności do zamartwiania się tym, co było jest lub będzie. Choć z naszej natury (w dużym stopniu) wynika, że o radość jakoś trudniej, można popracować na tym, by jej częściej doświadczać. Zobacz, jak niewiele trzeba, by poprawić sobie humor.
Zielona herbata ma właściwości odchudzające, a także może zmniejszyć ryzyko miażdżycy oraz określonych rodzajów raka, jak również pomaga regulować ciśnienie. To jednak nie wszystko, regularne picie tego napoju poprawia nastrój łagodząc objawy depresyjne.
Wielu ludzi sięga po różnego rodzaju przekąski z wielu powodów, czasem w wyniku stresu, innym razem przy dużej radości, albo po prostu z nudy... Owszem, można również podjadać zdrowo, ale znacznie częściej wybieramy niezdrowe produkty zamiast świeżych warzyw i owoców. Zobacz, jak ograniczyć nawyk, który może zaprzepaścić wysiłki odchudzania i wpędzić cię w choroby.
Po długiej i ciężkiej chorobie zmarł Waldemar Ochnia - satyryk, artysta kabaretowy, parodysta, znany m.in. z podkładania głosów w "Polskim ZOO", i występów w Podwieczorku przy mikrofonie. Miał 63 lata.
Gdy dookoła wszyscy spekulują na temat tego, kto dostanie Oscary, redakcja miesięcznika "Total Film" przygotowała alternatywną listę zwycięzców ostatnich miesięcy. Dziennikarze magazynu postanowili zignorować najlepsze aktorstwo, reżyserię, scenariusz i inne typowe dla prestiżowych nagród kategorie. Postawili za to na… najbardziej szaloną fryzurę, najlepszy epizod, najlepszego aktora zwierzęcego, największą demolkę, najlepszą bijatykę, skok na granicy życia i śmierci, złoczyńcę budzącego największą sympatię oraz najbardziej imponujące wulgaryzmy.
24 stycznia, o godzinie 16.00, w siedzibie Wrocławskiego Centrum Seniora, odbyło się spotkanie z panem Jerzym Skoczylasem – satyrykiem, autorem i aktorem kabaretowym. Wieczór z twórczością pana Jerzego zorganizowała, w ramach Dni Babci i Dziadka, grupa seniorów O-CAL-eni, mocno kulturalna i artystyczna grupa działająca we Wrocławskim Centrum Seniora.
Składając sobie życzenia z różnych okazji życzymy sobie zwykle szczęścia. Nie jest ono wcale tak nieosiągalne jak mogłoby się wydawać. Ostatnie badania opublikowane w „The Journal of Postive Psychology” rzucają nowe światło na myślenie o szczęściu. Okazuje się, że chęć bycia szczęśliwym ma dobroczynny wpływ na nasze samopoczucie i san ducha. Oznacza to, że sami jesteśmy w stanie wykreować naszą ścieżkę do szczęścia przy pomocy myślenia.
Podobno życie składa się z drobiazgów, więc może warto zwrócić uwagę na niuanse i zapewnić sobie ułatwienie w zmaganiu się z codziennymi obowiązkami i lepsze samopoczucie.
Do jakich granic może posunąć się skąpa gospodyni domowa? Jakie niebezpieczeństwo grozi zapalonym fotografom amatorom? Co zrobić, kiedy synek uparcie chce się bawić lalkami? Od mistrzyni polskiej satyry nie oczekujcie recept na wszelkie możliwe bolączki.
Jesień zagościła już u nas na dobre i jak na razie nigdzie się nie wybiera. Są wśród nas tacy, którzy przywykli do jej kaprysów i potrafią dostrzec w niej urok lecz zdecydowana większość z nas wraca wspomnieniami do lata, z sentymentem spoglądając na lekką garderobę. A jesień - jak to jesień - nie rozpieszcza i lubi płatać figle. Warto więc zadbać o swoją odporność i oprócz założenia grubego swetra, wcielić w życie kilka niezastąpionych rad.
„Dziewczyna Płaszczka i inne nienaturalne atrakcje" Roberta Rankina to książka, którą można polecić nie tylko miłośnikom fantastyki, ale także wszystkim, którzy uwielbiają absurdalny humor, nonsensowne żarty i zabawę historią. To książka bardzo klimatyczna i urokliwa, ale także bardzo brytyjska - zwłaszcza jeśli chodzi o humor.
Wraz z nadejściem jesieni zaczynamy odczuwać większe przygnębienie oraz apatię. Utrzymujące się osłabienie organizmu, spadek koncentracji i wahania nastroju mogą doprowadzić nawet do depresji. Aby tego uniknąć, wystarczy zastosować kilka prostych sposobów na obronę przed jesienną melancholią.
Rozdrażnienie i przemęczenie mogą brać się niekiedy ze złych nawyków żywieniowych. Warto pamiętać, że nasze samopoczucie i nastrój w dużej mierze zależą od tego, co spożywamy. Dlatego aby poprawić sobie humor, czasem wystarczy po prostu zmienić dietę. Jak powinna wyglądać „dieta na polepszenie nastroju"?
Powszechnie znane są przeróżne konstatacje dotyczące starzenia się. Lekarze wskazują np., że wraz z wiekiem pogarsza się pamięć krótkoterminowa, narastają zaburzenia snu, gorzej funkcjonuje wzrok i słuch, etc. Jedno w każdym razie może pozostać bez zmian (bądź się wyostrzyć, jak optują niektórzy): poczucie humoru. Oto kilkanaście zabawnych cytatów ludzi po pięćdziesiątce lub o osobach z tej grupy wiekowej.