Jeśli masz grono sprawdzonych przyjaciół, szybciej pokonasz chorobę czy wrócisz do zdrowia po zabiegu chirurgicznym.
Muzyka łagodzi nie tylko obyczaje, ale i lęk - słuchanie kojących melodii tuż przed zabiegiem chirurgicznym może złagodzić niepokój pacjentów i sprawić, że chory potrzebuje niższej dawki środków znieczulających.
Im bardziej się starzejemy, tym częściej narzekamy na zdrowie. Prawdą jest, że w szóstej i kolejnej dekadzie życia ryzyko rozwoju rozmaitych chorób wzrasta, niemniej jednak nie oznacza to, że jesteśmy zdani na kiepskie samopoczucie.
Poważnym problemem jest to, że wielu ludzi nie ma świadomości, że choruje na cukrzycę, co prowadzi do pogłębiania się choroby i zagrażających życiu komplikacji. Okazuje się jednak, że i już trwające leczenie może być nieadekwatne - dotyczy to szczególnie seniorów.
Chociaż można spotkać się z opiniami, że szczepionki przeciw grypie przydają więcej korzyści ludziom młodym niż starszym, nowe badania wskazują, że seniorzy powinni poddawać się szczepieniom.
Osoby z depresją cechują się wyższym ryzykiem zachorowania na chorobę Parkinsona.
Ameryka żyje niezwykłą historią dwóch mężczyzn. Jeden z nich jest lekarzem, który niemal trzydzieści lat temu walczył o życie noworodka. Chłopiec dorósł, został ratownikiem i... uratował tego lekarza z płonącego samochodu.
Kolejny senior udowadnia, że na naukę nigdy nie jest za późno i to na naukę na wysokim poziomie - 91-letni Hermain Tjiknang właśnie otrzymał tytuł doktora na Uniwersytecie Padjadjaran w Bandung w Inodnezji.
Kanadyjskie badanie wykazało, że otyłość sprzyja zarażeniu się grypą i innym organizmom mogącym wywołać poważne choroby układu oddechowego.
Wolontariusze rzadziej cierpią na depresję, cechują się wyższym poziomem zadowolenia z życia i ogólnym lepszym samopoczuciem.
Starsi mężczyźni z objawami depresji mają dwukrotnie wyższe ryzyko hospitalizacji niż pozostali, wynika z nowych badań opublikowanych w kanadyjskim Medical Association Journal
Osoby cierpiące na depresję lub niepokój mają wyższe wyższe niż przeciętne stężenie we krwi białka C-reaktywnego (CRP), wskaźnika stanów zapalnych.
Pies rasy beagle zdołał wywęszyć potencjalnie śmiertelną infekcję w próbkach pobranych od pacjentów, a nawet już wąchaniu powietrza podczas spaceru po oddziale szpitalnym, wynika z raportu opublikowanego w British Medical Journal.
Brak wsparcia po traumatycznych wydarzeniach życiowych, takich jak problemy w związkach, utrata bliskiej osoby, czy doświadczenie wykorzystywania seksualnego, może wywołać zaburzenia odżywiania.
Jak informuje American Academy of Neurology, z nowych badań, że po hospitalizacji osoby starsze mogą mieć zwiększone ryzyko problemów z pamięcią i zdolnościami myślenia analitycznego.