Już niedługo będziemy w Polsce malować pisanki i szykować ekwipunek na śmigus-dyngus. W tym samym czasie Anglicy pieką bułeczki z cynamonem, w Hiszpanii ruszą kolorowe procesje, a w Szwecji można spodziewać się wizyty... czarownic. Tradycje wielkanocne są niezwykle barwne i różnorodne.
Początek października to koniec sezonu letniego w najchętniej wybieranych przez Polaków krajach. Wiadomo już, że zamieszki z początku roku nie zniechęciły naszych rodaków i Egipt nadal jest ich ulubionych kierunkiem. Zatem czy tegoroczne urlopy różniły się czymkolwiek od tych z lat ubiegłych? Przede wszystkim ceną, liczbą osób korzystających z wyjazdów typu last minute i tych, którzy wybierają opcję all inclusive.
Hiszpania to spore państwo na wybrzeżu iberyjskim. Jej terytorium obejmuje również Wyspy Kanaryjskie na Ocenie Atlantyckim oraz Baleary na Morzu Śródziemnym. Charakterystyczny śródziemnomorski klimat gwarantuje latem i jesienią ciepłe, słoneczne dni. Temperatura w cieniu sięga 30-32 stopni. Szerokie piaszczyste wybrzeże i ciekawe ukształtowanie terenu sprawia, że Hiszpanię co roku odwiedza tysiące spragnionych wypoczynku turystów.
Najbardziej utytułowana kobieta na świecie postanowiła podzielić swój majątek między dzieci, aby wziąć ślub mężczyzną młodszym od niej o 24 lata.
Polacy kochają podróże, a podróże na wybrzeże Morza Śródziemnego oraz Morza Czerwonego kochają najbardziej. Pradopodobnie dlatego od kilku lat najczęstszymi kierunkami wakacyjnych podroży są Hiszpania i Egipt. Na Półwyspie Iberyjskim i Czarnym Lądzie miło czas spędzą zarówno fani aktywnego wypoczynku, jak i błogiego lenistwa na plaży.
Zastanawiasz się nad podróżą, ale masz chore serce? To nie stoi na przeszkodzie, by wsiąść do samolotu i udać się np. w cieplejsze miejsce na listopadowy, czy grudniowy wypoczynek.
Mimo kryzysu gospodarczego, wzrostu cen biletów i erupcji wulkanu, Europejczycy tego lata nie rezygnują z ulubionych kierunków wyjazdowych. Co więcej, letnie wakacje mieszkańców kontynentu będą średnio o 20 proc dłuższe niż w roku ubiegłym - wynika z badania Mondial Assistance eBarometr. I choć ulubionym celem podróży osób mieszkających w Europie jest Hiszpania, Polacy najczęściej latają do Wielkiej Brytanii.
Rainbow Tours jest partnerem hiszpańskiego touroperatora, który wygrał rządowy przetarg na organizację wyjazdów wakacyjnych dla osób w wieku powyżej 55 lat. Jak się okazuje, hiszpańskie wakacje w atrakcyjnej cenie cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem.
Turystyka Seniorów w Europie (Europe Senior Tourism), to nowatorski program w ramach projektów socjalnych, realizowany przez rząd Hiszpanii i wspierany przez Unię Europejską. Celem programu jest zaktywizowanie mniej czynnej zawodowo grupy społecznej oraz zachęcenie do wyjazdów wakacyjnych do Hiszpanii w okresach poza wakacyjnym szczytem turystycznym. Zachętą do wyjazdów jesienno - zimowych do Hiszpanii ma być dofinansowanie przez Unię Europejską pakietów turystycznych dla każdego obywatela Unii, który ukończył 55 rok życia oraz osoby mu towarzyszącej.
62-letnia Therese Bordais została znaleziona przez służby ratownicze, po tym, jak 11 dni wcześniej zgłoszono jej zaginięcie na terenie Parku Narodowego Ordesa. Kobieta przetrwała tak długo bez zapasów żywności.
"Chicago Tribune", jeden z najpopularniejszych amerykańskich dzienników, opublikował listę krajów, których obywatele żyją najdłużej. Na szczycie rankingu znalazła się Japonia.
Polscy turyści coraz częściej odkrywają Europę własnym autem. Otwarcie granic, coraz lepsza znajomość języków obcych oraz dostępność ofert turystycznych w Internecie sprawiają, że chętniej samodzielnie organizujemy wyjazdy zagraniczne.
Zmarła Maria Amelia Lopez, sędziwa Hiszpanka, która zyskała miano najstarszej bloggerki. Miała 97 lat.
Według najnowszych danych, z powodu świńskiej grypy w Meksyku zmarły już 152 osoby. Przypadki zarażenia chorobą stwierdzono m. in. w kilku stanach USA, Kanadzie, Australii, Nowej Zelandii, Izraelu, Hiszpanii. Również w naszym kraju badani są pacjenci, którzy przebywali w ostatnim czasie w Meksyku i zdiagnozowano u nich objawy grypy. Czy grozi nam pandemia?
Polacy są bardzo przywiązani do tradycji. Nawet ci, którzy nie czują się związani z Kościołem, zwykle spędzają Wielkanoc, jak nakazuje zwyczaj - przy uroczystym śniadaniu, na którym podaje się biały barszcz, poświęcone uprzednio jajka, białą kiełbasę. Rodzima tradycja jest dobrze znana, chętnie wypełniamy rytuały i kultywujemy zwyczaje, jak jest jednak z wiedzą o sposobie spędzania Świąt za granicą?