Hipoglikemia to stan, w którym poziom cukru we krwi jest zbyt niski. Co istotne, nie pojawia się jedynie u chorych na cukrzycę, każdy może jej doświadczyć. Zwróć zatem uwagę na te objawy, które mogą świadczyć o potrzebie zwiększenia poziomu glukozy we krwi.
Hipoglikemia, zwana też niedocukrzeniem, dotyczy osób chorych na cukrzycę. Według niektórych lekarzy jest właściwie powikłaniem leczenia. Objawy ataku hipoglikemii można łatwo pomylić ze stanem upojenia alkoholowego.
Nowy spray do nosa zawiera glukagon i dość szybko oraz skutecznie zwiększa stężenie cukru we krwi diabetyków, którzy doświadczają ciężkiej hipoglikemii.
Choć diabetykom niełatwo jest rozpocząć ćwiczenia, powinni zdobyć się na taki wysiłek - już umiarkowane ćwiczenia, takie jak chodzenie, mogą pomóc w utrzymaniu dobrego zdrowia pomimo choroby.
Kora jabłoni zawiera substancję, która blokuje wchłanianie glukozy przez nerki. Nowy lek jest dobrą alternatywą dla tradycyjnej terapii, ponieważ działa bezpośrednio na nerki.
Starsi diabetycy często są nadgorliwi w obniżaniu poziomu cukru i mogą powodować u siebie hipoglikemię.
Eksperci alarmują, że na całym świecie wzrasta liczba chorych na cukrzycę. Co gorsza, wielu ludzi nawet nie wie, że chorują, tymczasem brak leczenia prowadzi do poważnych powikłań i może znacznie skrócić oczekiwaną długość życia. Przejrzyj listę objawów, jakie mogą towarzyszyć cukrzycy.
Zbyt niski poziom cukru we krwi jest niebezpieczny dla zdrowia. Jeśli ma miejsce w ciągu dnia, łatwiej zareagować, warto jednak umieć także rozpoznawać symptomy, które informują o nocnej hipoglikemii.
Istnieją dwa typy kryzysów mogących nastąpić przy cukrzycy, które - jeśli nie zostaną podjęte określone działania - mogą prowadzić do śpiączki. W takich przypadkach trzeba działać jak najszybciej.
Nowe badania sugerują, że u chorych na cukrzycę typu 2 z niebezpiecznie niskim poziomem cukru we krwi może wystąpić zwiększone ryzyko wystąpienia chorób układu krążenia.
Francuscy uczeni wykazali, że mutacje w genie receptora melatoniny oznaczają niemal siedmiokrotny wzrost ryzyka rozwoju cukrzycy. Autorzy badań mają nadzieję, że ich odkrycie pozwoli na opracowanie nowych leków na tę coraz powszechniejszą chorobę.
Chora na cukrzycę kobieta wzięła ze schroniska w Wisconsin dwa koty. Zaledwie kilka godzin poźniej jeden ze zwierzaków ocelił jej życie gdy doświadczyła ostrej hipoglikemii (niedocukrzenia).
Nefropatia cukrzycowa (nephropatia diabetica) to uszkodzenie nerek stanowiące powikłanie cukrzycy. Dokładna przyczyna nefropatii cukrzycowej jest nieznana, ale uważa się, że niekontrolowane wysokie stężenie cukru we krwi prowadzi do rozwoju uszkodzenia nerek, zwłaszcza, gdy jednocześnie pacjent cierpi na nadciśnienie. W niektórych przypadkach historia medyczna rodziny może również odgrywać pewną rolę. Nie u wszystkich osób z cukrzycą rozwija ta choroba.
W naszym kraju zdiagnozowano 1,5 miliona ludzi chorych na cukrzycę, ale szacuje się, że może być ich nawet 3 miliony. Tymczasem badania, których wyniki ogłoszono na konferencji Diabets UK, dowiodły, że spadki stężenia cukru we krwi mogą prowadzić problemów mentalnych. Pacjenci mogą doświadczać kłopotów z koncentracją i utraty umiejętności rozwiązywania zadań logicznych.
Akademia Dobrego Życia Rodziny Insulinowskich to pierwszy z projektów realizowanych przez powołaną 18 stycznia 2007 roku Akademię Zdrowia Bioton.