Tekstylia elektroniczne, takie jak poduszki i koce elektryczne, mogą zapewnić użytkownikowi ciepło i pomóc złagodzić bóle. Jednak długotrwałe korzystanie z tych urządzeń może potencjalnie powodować choroby związane z ciepłem, w tym hipertermię lub oparzenia. Teraz zaprojektowano i przetestowano „inteligentną" kurtkę wyposażoną w czujniki środowiskowe, przędze generujące ciepło i zmieniające kolor oraz sztuczną inteligencję (AI) w celu kontrolowania temperatury i zapobiegania przegrzaniu.
Niemal każdego lata przez kraj przetacza się fala upałów - czasem trwa zaledwie kilka dni, innym razem utrzymuje się przez cały miesiąc. W każdym razie zawsze jest tak samo niebezpieczna szczególnie dla osób starszych i mających problemy zdrowotne.
Lekarze i meteorolodzy ostrzegają przed rozpoczynającą się po raz kolejny tego lata falą ekstremalnych upałów. Temparatura w najbliższych dniach może sięgnąć nawet 36 stopni. Szczególnie narażone na skutki upału są osoby starsze, dzieci, chorzy, a także domowe zwierzęta.
Co jednak zrobić, gdy przyjemna letnia pogoda zamienia się w upał, a lejący się żar z nieba odbiera nam przyjemność z wakacji, a na dodatek zagraża zdrowiu?
Po długiej zimie nadeszły w końcu oczekiwane cieplejsze dni. Dla niektórych wręcz za bardzo. Jak można sobie radzić ze zbyt wysoką temperaturą w mieszkaniach?
Po długiej zimie i krótkiej, kapryśnej wiośnie, mamy pełnię lata u jego progu. Oznacza to piękne, słoneczne dni ale także upały i burze. Charakterystyczne dla letnich dni zjawiska pogodowe bywają jednak niebezpieczne, zwłaszcza dla dzieci, osób chorych i starszych.
Sotagliflozyna – lek na choroby nerek i cukrzycę pomaga uchronić się przed udarem