Ograniczenie jedzenia do określonego „okna czasowego", zwane także postem przerywanym, może pomóc osobom chorym na cukrzycę typu 2 schudnąć i kontrolować poziom cukru.
Nasiona i liście kozieradki są powszechnymi składnikami m. in. kuchni indyjskiej, armeńskiej, irańskiej, egipskiej i stosuje się je składnik kulinarny od czasów starożytnych. Rośliny używa się też w medycynie tradycyjnej na rozmaite dolegliwości, w tym na nadciśnienie, nadmierny poziom cukru we krwi, czy stany zapalne.
Regularne ćwiczenia aerobowe przydają wielu korzyści, jednak w przypadku podwyższonego poziom cukru we krwi - hiperglikemii - nie dawały oczekiwanych rezultatów.
Hiperglikemia to stan, w którym w osoczu krwi jest nadmierna ilość glukozy. Diagnozuje się ją przy poziomie cukru we krwi wyższym niż 11,1 mmol/l (200 mg/dl), choć objawy mogą stawać się zauważalne przy wyższych wartościach, takich jak 13,9-16,7 mmol/l (~250-300 mg/dl). Przewlekła hiperglikemia często prowadzi do uszkodzenia narządów.
Im wcześniej rozwija się cukrzyca typu 2, tym większe jest ryzyko chorób serca. Prawdopodobieństwo śmierci z ich powodów zwiększa się aż o 60 procent.
Ci, którzy lubią ucinać sobie drzemki, są bardziej narażeni na cukrzycę, mówią japońscy badacze.
Badacze z Cornell University w Ithace odkryli, w jaki sposób przekształcić komórki nabłonka jelit w producentów insuliny.
Na londyńskim Global Food Innovation Summit zaprezentowano Esthechoc, czekoladę, która została opracowana po to, by zwalczać efekty starzenia.
Eksperci alarmują, że na całym świecie wzrasta liczba chorych na cukrzycę. Co gorsza, wielu ludzi nawet nie wie, że chorują, tymczasem brak leczenia prowadzi do poważnych powikłań i może znacznie skrócić oczekiwaną długość życia. Przejrzyj listę objawów, jakie mogą towarzyszyć cukrzycy.
Istnieją dwa typy kryzysów mogących nastąpić przy cukrzycy, które - jeśli nie zostaną podjęte określone działania - mogą prowadzić do śpiączki. W takich przypadkach trzeba działać jak najszybciej.
Z okazji obchodów Światowego Dnia Walki z Cukrzycą międzynarodowe,firmy farmaceutyczne należące do Amerykańskiego Stowarzyszenia Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych (PhRMA) ogłosiły raport zawierający imponującą listę ponad 200 nowych leków przeznaczonych do leczenia tej choroby i związanych z nią dolegliwości, nad którymi obecnie pracują. Leki wymienione w raporcie znajdują się w końcowym etapie rozwoju, czyli w fazie badań klinicznych lub oczekiwania na ocenę amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków (FDA).