Nie trzeba pokonać w biegu wielu kilometrów lub wspiąć się po schodach 10-kondygnacyjnego budynku, by poczuć wilgoć w okolicach pach czy na stopach. Czasem wystarczy nawet odrobina wysiłku fizycznego, a w wielu przypadkach - także i stres, aby uaktywnić działanie blisko 3 mln gruczołów potowych, które odpowiadają za wstydliwy zapach naszego ciała. Co jeszcze kilka lat temu było nie do pomyślenia, dzisiejsza medycyna zadbała o sposoby na pokonanie tego problemu.
Polacy bardziej dbają o samochód niż o zęby - wynika z badań przeprowadzonych w Bielsku-Białej i Krakowie. Aż 65% respondentów myje auto raz w miesiącu lub częściej, a tylko co czwarty mężczyzna pamięta o kontrolnych wizytach u dentysty. Dla Polek natomiast zdrowie jest priorytetem.
Od kilku tygodni w Europie surowe warzywa wzbudzają obawy konsumentów. Wiadomo już, że źródłem zakażenia bakterią Escherichia coli w Niemczech były kiełki z ekologicznych upraw. Pierwsze podejrzenia padły jednak na hiszpańskie ogórki, przez co klienci zaczęli unikać produktów żywnościowych, które przed spożyciem nie są poddawane obróbce termicznej. Dodatkowo Rosja nałożyła embargo na warzywa z Unii Europejskiej, co niekorzystnie wpływa zarówno na sytuację ekonomiczną producentów, jak i na nastroje społeczne w krajach Unii. Czy tej sytuacji można było uniknąć? Jak mogło dojść do zakażenia i na czym polegają badania żywności, wyjaśniają eksperci z Laboratorium Żywnościowego TÜV Rheinland Polska.
Mycie rąk mydłem z dozowników takich jak te znajdujące się w toaletach publicznych może potencjalnie narazić na większe ryzyko zakażenia niż w przypadku użycia samej wody, wynika z nowych badań.
Wykształcona kobieta mieszkająca w dużym mieście - taki obraz dbającego o higienę Polaka wyłania się z badania przeprowadzonego przez TNS OBOP.
- Czy twoja szczoteczka znajduje się na umywalce w łazience? Moja tam była. Do czasu, kiedy dowiedziałam się, że bliskość toalety czyni to miejsce bardzo niehigienicznym - pisze Liz Vaccariello z shine.yahoo. Obecnie eksperci mają wiele wskazówek, na temat, jak zorganizować sobie środowisko życia - od odpowiedniego miejsca w autobusie po wspomnianą szczoteczkę. Okazuje się, że niewielkie zmiany mogą przyczynić się do łatwiejszego utrzymania wagi i lepszego ogólnego samopoczucia. Oto dziewięć zaskakująco niekorzystnych lokalizacji i miejsca, na które warto je zmienić:
Według ostatnich doniesień, w zapobieganiu jesiennym infekcjom wcale nie jest najważniejsze przyjmowanie dużych dawek witamin, lecz... częste mycie rąk. Nic nas lepiej nie ochroni przed grypą czy przeziębieniem, jak przestrzeganie zasad higieny rąk - zawsze i wszędzie.
63-letni Kailash "Kalau" Singh mieszkaniec Indii chce mieć syna. Z tego powodu od 35 lat stroni od kąpieli i mycia zębów - zgodnie z przepowiednią ma mu to zapewnić męskiego potomka.
Latem nasze stopy przeżywają naprawdę gorące dni. Jak sobie radzić, gdy z nieba leje się żar i czujemy dyskomfort z powodu pocenia się stóp? Sam pot jest bezwonny, jest on jednak pożywką dla bakterii, które wywołują nieprzyjemny zapach.
62% lekarzy ginekologów źle ocenia stan wiedzy pacjentek o dolegliwościach układu moczowo – płciowego. A przecież 70% badanych kobiet twierdzi, że czerpie informacje o zdrowiu od lekarzy ginekologów.
Przestrzeganie podstawowych zasad higieny to najlepszy sposób ochrony przed chorobami zakaźnymi – donoszą naukowcy.
Jak wynika z ostatnich badań, co druga osoba w Polsce ma problemy z grzybicą stóp. Natomiast wiedza społeczeństwa na temat tej choroby, w dalszym ciągu jest niewystarczająca.
ryza1937:
głośnik bezprzewodowy SENCOR 6400 - uruchomienie
Dostałem taki głośnik, mzam 87 lat i nie potrafie go uruchomić (chciałem sparować go z laptopem). Można liczyc na pomoc ? Dzidekuję. Pokaż pełną treść pytania ›
kometa2:
Mam 85 lat i chodzę o kijkach, mam dwoje dzieci, córka mieszka za granicą i chciałaby, by ktos ze mną zamieszkał w wolnym pokoju i się mną opiekował. Zorientowałam się, że muszę takiej osobie płacić 3 tys. miesięcznie plus utrzymanie. Co robić, jeśli mam emeryturę poniżej 3 tys. a czynsz wynosi ok ... Pokaż pełną treść pytania ›
Tessa3es:
Ojciec 96 lat żyje w związku nieformalnym od 10 lat.Czy mam obowiązek opieki.Nie dogaduję się z jego partnerką. Zajmuję się domem pod jego nieobecność. Zalatwiam recepty na leki.Robię opłaty.W sytuacjach kryzysowych pozbywa się go.Wraca do domu i ja zajmuję się ojcemOstatnio uratowałam mu życie. Zau... Pokaż pełną treść pytania ›