Dziesięć minut dwa razy w roku - tylko tyle czasu wystarczy poświęcić, by mieć pewność, że naszym zębom nie grozi żadne poważne schorzenie. Systematyczna profilaktyka pozwala nie tylko zaoszczędzić czas i pieniądze, ale także chroni nas przed nieprzyjemnymi zabiegami i bólem.
Polacy ani myślą się uśmiechać. Aż 78 proc. z nas jest zdania, że uśmiechamy się zdecydowanie za rzadko. 67 proc. Polaków chciałoby widzieć bardziej uśmiechniętych urzędników. Nie uśmiechają się do nas także sprzedawczynie – ponurą minę u sprzedawcy zauważyło aż 67 proc z nas. 59 proc. chciałoby bardziej uśmiechniętych polityków – wynika z sondy katowickiej kliniki stomatologicznej Duda Clinic.
Cierpi się, gdy się je leczy, cierpi się, gdy się je traci - o czym mówi to francuskie przysłowie? Oczywiście o zębach. Jeśli więc chcemy zaoszczędzić sobie uciążliwego bólu, warto już teraz pomyśleć o tym, jak dbać o swój uśmiech. Na poszczególnych etapach naszego życia jesteśmy bowiem narażeni na inne dolegliwości.
Korzyści płynących z przestrzegania zasad higieny jest niewątpliwie wiele, a mycie zębów dwa razy dziennie to podstawa utrzymania zdrowia jamy ustnej. Tymczasem warto pamiętać, że niektóre nawyki higieniczne, które były nam wpajane od wczesnego dzieciństwa, mogą okazać się szkodliwe dla naszych zębów i dziąseł.
Wśród problemów związanych z higieną jamy ustnej największy wpływ na poczucie pewności siebie Polaków ma nieświeży oddech (44%) oraz resztki jedzenia między zębami (40%) - wynika z badania przeprowadzonego w ramach Laboratorium Vademecum.
Chociaż prawie co drugi Polak przy wyborze pasty do zębów kieruje się jej właściwościami, to tylko 11% badanych zapoznaje się z jej składem, również podanym na opakowaniu - wynika z badania przeprowadzonego w ramach programu Laboratorium Vademecum.
Ciepły wiatr coraz częściej przynosi obietnicę wiosny. W nowy sezon każdy z nas chce wejść pozytywnie odmieniony - zmotywowany, szczuplejszy, szczęśliwszy. Jednak efekt osiągnięty dzięki miłej aparycji zejdzie na dalszy plan, gdy zagadnięty rozmówca będzie musiał wycofać się pod naporem nieświeżego oddechu.
Mycie zębów może pomóc w zapobieganiu chorobom serca, wynika z nowego badania opublikowanego w British Medical Journal.
Według ogólnopolskich badań ponad 80% badanych przyznaje, że ma problemy z chorobami zębów i dziąseł. Ponadto Polacy mają duże braki w uzębieniu, średnio osobie w wieku 19-34 lat brakuje aż 8 zębów. Zjawisko utraty uzębienia przybiera masowy charakter po 45 roku życia
Specjaliści od dawna starają się opracować środek, który ochroni zęby przed zagrażającymi im bakteriami. W aptekach oraz drogeriach dostępne są różnego rodzaju pasty i płyny do higieny jamy ustnej.