Od ciepłej kąpieli po delektowanie się filiżanką herbaty - tak kształtuje się Piramida Przyjemności Polaków. Celebrowanie różnorodnych przyjemności jest częściej domeną kobiet niż mężczyzn.
Pusty żołądek, nawet u osób zdrowych, jest wyjątkowo wrażliwy. Jakich napojów należy unikać, by nie podrażnić jego błony śluzowej i nie dopuścić do powstawania groźnych chorób?
Złota Puszka na herbatę ufundowana przez producenta herbat IRVING będzie jednym z cenniejszych przedmiotów wystawionych na aukcję charytatywną XVIII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Najnowsze badania wykazały, że dobrym środkiem zapobiegawczym przed grypą może być herbata, informuje dailymail.co.uk.
„Herbata na ustach wszystkich" - pod takim hasłem odbędą się w tym roku trzecie ogólnopolskie Dni Herbaty organizowane pod patronatem Dilmah. Herbaciany festiwal rozpocznie się 1 października i potrwa cały miesiąc.
Najnowsze badania naukowców z Londynu wykazały, że regularne wypijanie trzech filiżanek herbaty dziennie powoduje zmniejszenie ryzyka śmierci z powodu udaru mózgu.
Inspekcja Handlowa przeprowadziła kontrolę jakości i oznakowania herbat oraz kawy naturalnej i jej ekstraktów na terenie 8 województw: mazowieckiego, lubelskiego, dolnośląskiego, kujawsko-pomorskiego, świętokrzyskiego, opolskiego, podkarpackiego, lubuskiego. Jej celem było wyeliminowanie z obrotu herbaty i kawy o niewłaściwej jakości, źle oznakowanych i niewłaściwie przechowywanych.
Większość z nas kupując herbatę kieruje się jej rodzajem (czarna, czerwona, zielona, biała) i ceną. Na opakowaniach znajdziemy jednak także skróty literowe świadczące o jakości herbaty. Jak je rozszyfrować?
Biała herbata uważana jest za najszlachetniejszy, bo najrzadziej spotykany gatunek.
Gdy za oknem chłodno, mokro i wietrznie nie ma nic lepszego niż kubek dobrej, gorącej i aromatycznej herbaty, ciepły koc i wygodny fotel, nic więc dziwnego, że to właśnie ten miesiąc został ogłoszony „Miesiącem herbaty”.
Problem z wypróżnianiem dotyczy coraz większej liczby osób. Powodem tej dolegliwości jest najczęściej niewłaściwa dieta, stres i nieaktywny tryb życia. Przedstawiamy kilka rad, w jaki sposób zniwelować tą przykrą dolegliwość.
Polacy wypijają kilka filiżanek herbaty dziennie nawet nie zdając sobie sprawy z jej leczniczych właściwości. Nauczyliśmy się pić herbatę od naszych wschodnich sąsiadów Rosjan. Piliśmy ją wtedy bardzo mocną i bardzo słodką. Dziś chętnie sięgamy nie tylko po czarną herbatę ale także po zieloną, białą i czerwoną.
Wyniki badań opublikowanych "International Journal of Cancer" potwierdzają, że kawa i herbata mogą uchronić przed rakiem nerki. Już jedna filiżanka herbaty dziennie może zmniejszyć prawdopodobieństwo zachorowania na nowotwór nerki o 15-16 procent.
Jesień i zima to czas kiedy bardzo łatwo przemarznąć, co jest nie tylko nieprzyjemne ale może też być groźne dla zdrowia. Na szczęcie istnieje kilka domowych, dostępnych dla wszystkich i łatwych w zastosowaniu sposobów na szybkie rozgrzanie się.
Koniec lata i początek jesieni to czas, w którym często ogarnia nas apatia. Zmiany pogody, koniec urlopów, powrót do pracy i nagły natłok obowiązków męczy nas i często przytłacza. To uczucie ogarnia ludzi bez względu na płeć i wiek, ale mężczyźni reagują na te zmiany nieco inaczej niż kobiety. Jesienna niemoc pociąga za sobą senność, wyraźny brak energii, drażliwość, kłopoty z koncentracją, wahania nastroju, zobojętnienie oraz osłabienie popędu seksualnego.