Jaki wpływ mają zmiany w żywieniu na nasze zęby? Czy są specjalne diety dla zachowania zdrowych i białych zębów? Drastyczne zmiany w żywieniu mogą wpłynąć na zdrowie naszych zębów. Nie zapominajmy więc, że są produkty, z których nie powinniśmy rezygnować w naszej diecie.
Migrena to przewlekła choroba neurologiczna cechująca się nawracającymi bólami, często w połączeniu z pewną liczbą objawów autonomicznego układu nerwowego. Dotychczas nie są znane dokładne przyczyny dolegliwości i nie ma nią w pełni skutecznych leków. Uczeni ciągle jednak badają przypadłość i diagnozują kolejne możliwe wyzwalacze bólu.
Espresso, Café Latte, Latte Macchiato, Cappuccino, a może zwykła parzona lub rozpuszczalna? Wielu ludzi nie wyobraża sobie rozpoczęcia dnia bez filiżanki ulubionej kawy. Jedna oczywiście nie zaszkodzi, ale okazuje się, że coraz chętniej nadużywamy tego napoju. Nie bierzemy pod uwagę szkodliwości nadmiernych ilości kofeiny.
Witamina E może być pomocna w spowolnieniu rozwoju demencji.
Jeśli męczy cię zgaga, zorientuj się, co jest jej przyczyną i zacznij z nią walczyć.
Jesienią i zimą łatwiej o spadek nastroju, a nawet objawy depresyjne. Chłodne temperatury, nieprzyjazna aura, krótsze dni, daleka perspektywa wakacyjna - wszystko to powoduje, że wielu ludzi doświadcza osłabienia stanu ducha. Są na to jednak sposoby. Zastosuj proste porady.
Jak wynika z badań, regularne ćwiczenia ciągle stanowią najlepszy sposób zapewnienia sobie długowieczności, dieta jednakże też ma w tym ważny udział - okazuje się, że dostarczanie sobie polifenoli o 30 proc. zmniejsza ryzyko przedwczesnej śmierci.
Niemal każdy choć raz obiecywał sobie, że od określonej daty (następnego dnia, kolejnego miesiąca, nowego roku) przejdzie na zdrowszą dietę. Niewielu ludziom jednak udaje się dotrzymać obietnic. Tymczasem, jak wskazują uczeni, kilka małych sztuczek może zrobić różnicę i ułatwić uzyskanie wymarzonych efektów odchudzania.
Życie w dużym tempie, nadmiar obowiązków, brak stabilizacji, ciągła presja czasu zarówno w domu, jak i w pracy, nieustanny stres nie sprzyjają dobremu nocnemu wypoczynkowi. Czasem po trudnym, nerwowym dniu próbujemy zasnąć, ale sen nie nadchodzi. Co zrobić, aby męcząca bezsenność nie powracała?
Starzenie się jest naturalnym zjawiskiem, choć nie zawsze łatwo je zaakceptować. Firma ubezpieczeniowa " Engage Mutual" przeprowadziła badanie z udziałem 2 tysięcy osób i zidentyfikowała 50 najczęstszych oznak tego, że czas młodości ma się za sobą.
Jedna z najpopularniejszych dolegliwości, przeziębienie to popularna nazwa stanu zapalnego górnych dróg oddechowych. Dotyka ono błony śluzowej gardła, nosa, krtani i najczęściej jest wywoływane przez różnego rodzaju wirusy. Przeziębienia przynajmniej raz w życiu doświadczył niemal każdy, zaś niektóre osoby chorują nawet kilka razy do roku. Jest ono traktowane jak nieprzyjemna dolegliwość, z którą "trzeba żyć, aż przejdzie". Warto jednak pamiętać, że zaniedbane przeziębienie, może prowadzić do groźniejszych chorób i powikłań zdrowotnych.
Kombucza jest nazywana "eliksirem życia". To poddana fermentacji herbata wytwarzana z tzw. grzybka herbacianego. Napój ten jest powszechnie stosowany w Azji, a także w Europie Wschodniej.
Jak wynika z francuskiego badania, osoby pijące kawę i herbatę mają niższe ciśnienie w porównaniu do tych, którzy unikają tych napojów.
Słońce jest coraz wyżej i jego promienie dłużej oferują swe właściwości wychłodzonym po wyjątkowo chłodnej zimie organizmom. Warto jednak pamiętać, że ze słonecznych promieni trzeba „korzystać" umiejętnie, ponieważ może wyrządzić poważne szkody.
Każdemu zdarza się odczuwać znużenie i zniechęcenie. Jeśli takie samopoczucie nie ma u podstaw poważniejszych dolegliwości, a po prostu dokucza od czasu do czasu, istnieją proste sposoby na walkę z nim. Poniżej kilka z nich. Uczeni gwarantują, że podniosą chęć do działania.