Stan paznokci nie jest tylko kwestią estetyczną, nie należy zapominać o związanych z nimi chorobach - warto pamiętać o badaniach badaniach dermatoskopowych.
Polacy coraz mniej dbają o stan swoich stóp i dłoni. Na grzybicę paznokci cierpi już 22 proc. Polaków, a w ciągu najbliższych lat ta liczba może tylko wzrosnąć - wynika z badań przeprowadzonych przez klinikę Dentim Body Care z Katowic.
Trawiony olej kokosowy może atakować bakterie powodujące próchnicę zębów. Olej zawiera naturalny antybiotyk, który może być dołączany do komercyjnych produktów do higieny zębów, mówią naukowcy prezentujący wyniki swoich badań na jesiennej konferencji Towarzystwa Mikrobiologii Ogólnej na Uniwersytecie w Warwick.
Z wewnętrznej kory tropikalnych winorośli znanych jako Koci Pazur (Vilcacora) przygotowywane są ekstrakty, herbata i kapsułki. Vilcacora została poddana rozmaitym badaniom laboratoryjnym, które wykazały jej skuteczność w łagodzeniu szeregu chorób.
Do wykonywania zabiegów kosmetycznych nie zawsze trzeba zatrudniać ludzi. Jak się okazuje, z tego rodzaju zadań, przynajmniej niektórych, świetnie wywiązują się...ryby.
Problemy układu moczowego, problemy psychiczne i zaburzenia ginekologiczne to dla Polek w wieku 35+ najbardziej wstydliwe dolegliwości zdrowotne - wynika z raportu kampanii „CoreWellness- wewnętrzna siła". Dużo łatwiej jest mówić kobietom o problemach ze skórą, a nawet tych, które dotyczą zdrowia seksualnego.
Lawenda wykazuje działanie przeciwgrzybicze, twierdzą uczeni. Fioletowy kwiat od wieków był używany do produkcji mydła, perfum i innych kosmetyków, ostatnio olejek lawendowy zaczęto polecać osobom, które chcą się zrelaksować i mają problemy z zasypianiem. Nowe badania wykazują jednak, że lawenda jest skuteczna także w zupełnie inny sposób - pomaga walczyć z grzybicą atakującą skórę i paznokcie.
Paznokcie mogą stanowić ozdobę, ale ich główną funkcją jest ochrona tkanek palców u rak i nóg. Poza tym, są swoistym barometrem naszego zdrowia, a sprawdzanie ich wyglądu może być elementem ogólnego badania fizykalnego.
Antybiotyki są wciąż uważane za najskuteczniejsze leki zwalczające poważne zakażenia bakteryjne. W okresie jesienno-zimowym sięgamy po nie, upatrując zbawiennej mocy.
Ich brak często spędza nam sen z powiek, ponieważ pełnią funkcję estetyczną. Włosy. W młodości bujne i świecące z czasem zaczają wypadać i tracić swój blask. Niestety jest to problem, który pojawia się u większości ludzi bez względu na wiek i płeć.
Problem łupieżu wzmaga się jesienią, kiedy następuje obniżenie temperatury, skóra głowy broni się wydzielając większą ilość sebum, a ten prowadzi do powstania uporczywego i nawracającego łupieżu. Jak się bronić i raz na zawsze pozbyć przyczyny problemu?
Olejek Manuka to w 100% naturalny produkt o silnych właściwościach antybakteryjnych, przeciwzapalnych i przciwgrzybiczych.
Antocyjany - to barwniki roślinne o kolorze czerwonym, niebieskim lub fioletowym. Należą do szerszej grupy fitoskładników zwanej flawonoidami, które pełnią funkcje ochronne w roślinach. Jako przeciwutleniacze, antocyjany chronią rośliny przed działaniem wolnych rodników (wytwarzanych m.in. pod wpływem światła słonecznego), które z kolei mogą uszkodzić DNA i doprowadzić do śmierci komórek.
Drzewo herbaciane pochodzi z Australii i Nowej Zelandii gdzie występuje jako krzew lub drzewo i posiada wiele gatunków, które należą do rodziny - Mirtowate.
Olejek z drzewa herbacianego jest naturalnym antyseptykiem, wykazuje działanie antybakteryjne, przeciwgrzybiczne, antywirusowe. Stosowany jest przy różnorodnych dolegliwościach: zapaleniu dziąseł, opryszczce, przeziębieniu, poparzeniach, zakażeniach, etc.