Seks w godzinach porannych jest dobry dla zdrowia.
Regularna aktywność fizyczna nie tylko pomaga dbać o kondycję, ale również chroni przed grypą, której sezon właśnie trwa.
Nastała jesień, a jednym z czynników ryzyka zapalenia oskrzeli, zapalenie krtani, zapalenie gardła i grypy jest chłodna pogoda tak charaktersytyczna dla tej pory roku w późniejszym jej okresie. Na szczęście dieta może być jednym z elementów pomagających zapobiec rozwojowi tych chorób.
Na świecie średnio co minutę z powodu grypy umiera jedna osoba. Przy zaistnieniu dwóch czynników ryzyka np. wiek i choroba przewlekła, ryzyko wystąpienia ciężkich powikłań, a nawet zgonu wzrasta aż 202-krotnie. Na chorobę i jej powikłania szczególnie narażeni są seniorzy.
Władze Poznania wystąpiły z inicjatywą sfinansowania szczepień ochronnych przeciwko grypie dla starszych osób mieszkających w tym mieście. Mieszkańcy Poznania powyżej 60 roku życia będą się mogli zaszczepić do końca grudnia 2015 r. w jedenastu placówkach służby zdrowia na terenie miasta Poznania.
Mimo, że pogoda jeszcze nas rozpieszcza, warto już dziś pomyśleć o ochronie naszego organizmu. Jak się przygotować do sezonu grypowego, by już wkrótce cieszyć się złotą polską jesienią? Dziś kilka słów o szczepionkach przeciw grypie.
Chociaż można spotkać się z opiniami, że szczepionki przeciw grypie przydają więcej korzyści ludziom młodym niż starszym, nowe badania wskazują, że seniorzy powinni poddawać się szczepieniom.
Tegoroczne szczepionki przeciw grypie trafiły już do hurtowni, które rozpoczęły ich dystrybucję do aptek i zakładów opieki zdrowotnej. Na rynku dostępnych będzie 1,5 mln dawek. Eksperci zalecają szczepienia przeciw grypie szczególnie w okresie od września do grudnia.
Wzrost liczby zawałów serca i zgonów kardiologicznych często wiąże się z epidemicznymi okresami grypy. Wykazano, żen około 1/4 zawałów serca poprzedzona jest ostrą infekcją układu oddechowego. Grypa może doprowadzić do ostrych zapaleń wieńcowych, przewlekłej niewydolności serca czy wirusowych zapaleń mięśnia sercowego i osierdzia, a każde z tych powikłań może zakończyć się zgonem pacjenta. Skuteczną profilaktyką grypy i jej powikłań wśród pacjentów epidemiologicznych są szczepienia.
Myśląc o najczęstszych infekcjach, które dotykają każdego z nas przynajmniej raz w roku, w pierwszej kolejności wymieniamy zazwyczaj przeziębienie oraz grypę. Łatwo je złapać, szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Co robić, gdy infekcja nas dopadnie?
Aż 69 procent Polaków idzie do pracy pomimo przeziębienia lub grypy. Niezależnie od tego, że 76,2 proc. jest z tego powodu sfrustrowanych, a 71 procent badanych wie, że choroba zmniejsza efektywność ich pracy, w dalszym ciągu podejmujemy decyzję, aby dotrzeć do pracy.
Za oknem bardziej jesienna niż zimowa pogoda, deszcz, wiatr i łatwo o przeziębienie. Tym bardziej warto zadbać o odpowiednią ilość witaminy C w diecie, bo jest niezbędna dla utrzymania silnego i skutecznego układu odpornościowego.
Kaszel to po prostu szybkie wyrzucenie zawartości powietrza w płucach w celu udrożnienia dróg oddechowych. Jeśli się jednak dłużej utrzymuje, jest objawem chorobowy, zwykle oznacza rozwój jakiejś infekcji. Zobacz, co w naturalny sposób pomoże ci pozbyć się kaszlu.
Sezon na grypę rozpoczął się na dobre. Choroba jest łatwo zaraźliwa i szybko się rozprzestrzenia. Stanowi bardzo uciążliwą dolegliwość i na kilka, a nawet kilkanaście dni może zupełnie wyłączyć z normalnego funkcjonowania. Poznaj fakty i mity o grypie.
To, co jesz, ma bezpośredni wpływ na stan twojego zdrowia. Dieta może istotny wpływ na walkę z grypą.