Gry planszowe wracają do łask. Coraz więcej osób chętnie sięga po egzemplarze doskonale znane z lat dzieciństwa, ogromną popularnością cieszą się także nowości, bo gry planszowe to doskonały pomysł na spędzenie wolnego czasu w gronie rodziny i przyjaciół, zwłaszcza w długie jesienne wieczory. Dla wszystkich pokoleń.
Po okresie zapomnienia, tradycyjne planszówki wracają do łask. Zaczynamy doceniać zarówno ich charakter rozrywkowy, jak i – przede wszystkim – edukacyjny. Gry planszowe ćwiczą umysł oraz uczą kultury towarzyskiej, której dzisiaj brakuje młody
Spędzanie wolnego czasu w gronie rodzinnym pozytywnie wpływa na pogłębianie relacji między jej członkami. Co więcej - wbrew powszechnym opiniom, nastolatki chętnie spędzają czasze starszymi członkami rodziny . Jedną z aktywności, jaką można wykonywać wspólnie, a do tego przeżywa ona swój renesans, to granie w gry planszowe.
PRL, lata osiemdziesiąte. Po artykuły luksusowe, takie jak papier toaletowy, cukier, wyroby czekoladopodobne czy herbatę ustawiają się długie kolejki. Wielu z nas pamięta te czasy. Dzisiaj możemy przeżyć to ponownie, tym razem jednak na wesoło. Wystarczy sięgnąć po grę planszową „Pan tu nie stał!”
Warszawska Praga nabierze rumieńców za sprawą projektu „Program: Aktywna Praga”, stworzonego z myślą o osobach 50+. Dzięki cyklom warsztatów, spotkań, dyskusji, spacerów i potańcówek chcemy zachęcić mieszkańców stolicy do działania.
Psychologowie alarmują: zanikają więzy rodzinne, mamy coraz gorszy kontakt z dziećmi i wnukami, nie potrafimy się porozumieć. Spędzamy razem zbyt mało czasu, aby dobrze się poznać, a bez tego nie może być mowy o prawdziwej wspólnocie, jaką powinna tworzyć rodzina. Nawet jeśli uda nam się wygospodarować wolny weekend czy choćby jedno popołudnie spędzamy je zazwyczaj przed telewizorem albo w zatłoczonym centrum handlowym, a to na pewno nie pomaga w budowaniu więzi rodzinnych. Dzieci pozostawione samym sobie szukają własnego sposobu na życie, zawierają nowe, nie zawsze pożądane znajomości, coraz bardziej oddalają się i od rodziny i od wpajanych przez nią zasad.