Gry komputerowe mogą mieć dobry wpływ na samopoczucie psychiczne, mówią japońscy uczeni.
Klasyczne gry, czyli tzw. planszówki czy karty, pomagają zachować odpowiedni poziom zdolności poznawczych, mimo starszego wieku.
Jeśli masz jakieś noworoczne postanowienia, warto, by jednym z nich była poprawa samopoczucia. Wprowadź w życie osiem prostych wskazówek, a takie postanowienie z dużym prawdopodobieństwem zostanie zrealizowane.
Nie od dziś wiadomo, że aktywność intelektualna poprawia sprawność mózgu. W przeszłości do ćwiczenia mózgu wykorzystywano krzyżówki, rebusy lub gry planszowe, obecnie coraz popularniejsze staje się korzystanie z gier komputerowych.
Polacy wydają coraz więcej na świąteczne prezenty, jednak co roku mają ten sam problem - co kupić? Decyzja nie jest łatwa, w grę wchodzą uczucia bliskich i pieniądze, wcale niemałe. Ile zatem trzeba wydać, żeby kupić to, o czym marzą rodzina i znajomi?
Nie jesteśmy całkowicie zdeterminowani genetyką, stan naszego umysłu zależy także od nas samych. Jednym z najlepszych sposobów na utrzymanie mentalnych możliwości na zadowalającym stopniu jest ćwiczenie „mięśni" znajdujących się pomiędzy uszami, piszą eksperci z AARP (American Association of Retired Persons, Amerykańskie Stowarzyszenie Emerytów). Dyskusje między naukowcami zajmującymi się badaniem mózgu przekonują, że codziennie można trenować „łepetynę" na różne sposoby.
Nieograniczony dostęp do gier komputerowych może uzależniać, obniżać zdolność koncentracji, prowadzić do nadpobudliwości i zaburzeń lękowych - ostrzegają eksperci Ogólnopolskiego Programu Zmiany Postaw wobec Psychiatrii "Odnaleźć siebie".
Zachodnie sklepy z oprogramowaniem komputerowym odnotowały pojawienie się nowej grupy kupujących. Siwowłosi klienci wypowiadają wojnę emerytalnej nudzie i szturmem ruszają na zakupy programów, które umilą im wolne chwile.
Czy granie w gry komputerowe może przyczynić się do poprawy zdrowia? Jak najbardziej. Przekonali się o tym pacjenci jednego z amerykańskich szpitali.
Hiszpańscy naukowcy z Fundacjo ACE, Instytut Catala de Neurociencies Aplicades w Barcelonie we współpracy z University of Pittsburgh School of Medicine przeprowadzili badania na pensjonariuszach domów opieki cierpiących na demencję.