Asymina trójklapowa (Asimina triloba) to owocujące drzewo pochodzące z Ameryki Północnej. Wyciąg z rośliny uzyskiwany z jej gałązek może być pomocny m. in. w leczeniu raka i zwalczaniu wszy.
Choć to nie sezon grypowy, zachorować można przez cały rok. Sprawdź, jak rozwija się grypa.
Joga pozwala na łagodniejsze przechodzenie wrzodziejącego zapalenie jelita grubego.
Komary nie są po prostu uciążliwe, niektóre przenoszą pasożyty, które są odpowiedzialne za rozwój malarii. Ludzie zarażeni mają gorączkę, dreszcze, wymioty, a także grozi im śmierć. Ze świata medycznego płyną jednak dobre informacje - opracowano szczepionkę, która w badaniach klinicznych okazała się być bardzo skuteczna.
Kopytnik pospolity jest dość powszechną w Polsce rośliną, która może mieć lecznicze zastosowanie. W tradycyjnej medycynie chińskiej od dawna stosowany jest jako środek na ból, gorączkę, czy obniżenie ciśnienia. Jakkolwiek niektórzy wskazują jego skuteczność, toksyczność zioła sprawia, że obecnie ma ograniczone zastosowanie.
Ponieważ ciało co rusz sprawia nam jakieś kłopoty, wraz z upływem czasu nauczyliśmy się lekceważyć rozmaite dolegliwości. Mamy nadzieję, że ból, dyskomfort czy inne objawy samoistnie znikną... Żadnych symptomów nie należy ignorować, ale tych wymienionych poniżej to już w żadnym razie - mogą być śmiertelne.
Grypa jest powszechnym problemem o tej porze roku. Wywołuje różne nieprzyjemne objawy i wyłącza nas z normalnego życia. Okazuje się, że nie tylko my na nią chorujemy, nasze czworonogi także mogą się z nią zmagać.
Ostatnio czesto można usłyszeć o wirusie Zika, który atakuje w różnych regionach świata i ostatnio może się inetnsywniej rozprzestrzeniać. Oto najważniejsze informacje na jego temat.
Jedna fala upałów już za nami, ale lato w pełni, więc wysoka temperatura na pewno jeszcze powróci. Cieszą się nią ci, którzy w takie dni korzystają z urlopów, ale dla wielu to ciężki okres, a dla osób starszych często wręcz niebezpieczny.
Kwas acetylosalicylowy to jeden z najpowszechniej stosowanych leków na całym świecie - skutecznie łagodzi ból, pomaga przy gorączce, jest stosowany przy zapaleniach opłucnej, migdałków i pęcherza moczowego, etc. Lista problemów zdrowotnych, na które można zażywać lek, ciągle się rozrasta. Medykament ma jednak wiele różnych zastosowań - nie tylko medycznych, ale i kosmetycznych oraz w gospodarstwie domowym.
Mianem anginy określa się zwyczajowo ostry stan zapalny górnych dróg oddechowych, wywołany przez bakterie (paciorkowce, niekiedy także gronkowce). Angina jest zakaźna i przenosi się ją drogą kropelkową. Zazwyczaj choroba ta - choć uciążliwa i niekiedy bolesna - przebiega łagodnie. Nie wolno jej jednak lekceważyć, komplikacje bowiem mogą prowadzić do poważniejszych schorzeń.
Jedna z najpopularniejszych dolegliwości, przeziębienie to popularna nazwa stanu zapalnego górnych dróg oddechowych. Dotyka ono błony śluzowej gardła, nosa, krtani i najczęściej jest wywoływane przez różnego rodzaju wirusy. Przeziębienia przynajmniej raz w życiu doświadczył niemal każdy, zaś niektóre osoby chorują nawet kilka razy do roku. Jest ono traktowane jak nieprzyjemna dolegliwość, z którą "trzeba żyć, aż przejdzie". Warto jednak pamiętać, że zaniedbane przeziębienie, może prowadzić do groźniejszych chorób i powikłań zdrowotnych.
Każdy od czasu do czasu źle się czuje. Każdy też ma swój sposób na poprawę samopoczucia - jednemu wystarczy kawa lub spacer, inny musi ratować się tabletkami przeciwbólowymi. Są jednak dolegliwości, które, jeśli się powtarzają, oznaczają konieczność niezwłocznego udania się do lekarza.
Każdy, kto jest rodzicem lub opiekunem czy to dzieci, czy osób starszych, wie, że krwawiące nosy, otarte kolana, skaleczenia czy ugryzienia owadów zdarzają się na tyle często, że trzeba umieć sobie z nimi radzić bezzwłocznie. Niektóre „kuracje" jednak, choć powszechnie stosowane i zakorzenione w tradycji, wcale nie są skuteczne, a wręcz mogą szkodzić. Oto najpopularniejsze mity na temat pierwszej pomocy przy rozmaitych wypadkach.
Kaszel to szybkie wydalenie zawartości powietrza w płucach. Jego celem jest usunięcie z dróg oddechowych tego, co mogłoby negatywnie wpłynąć na prawidłowy przepływ powietrza. Utrzymujący się kaszel stanowi powszechny objaw chorobowy - nierzadko oznacza rozwój jakiejś infekcji.