Większość współczesnych kobiet łączy pracę zawodową z obowiązkami domowymi i w codziennym zgiełku zapomina o swoim zdrowiu. Panie odwiedzają lekarza zwykle z konieczności. To błąd. Warto znaleźć czas na "przegląd techniczny" organizmu i zatroszczyć się o siebie. Jakie badania profilaktyczne powinna wykonać świadoma kobieta, podpowiada lek. med. Agnieszka Motyl – kierownik ds. jakości medycznej z Centrum Medicover.
Jeżeli jesz zbyt mało, np. starasz się unikać niektórych posiłków, wywołujesz wahania poziomu insuliny w swoim organizmie, co stanowi zagrożenie dla serca i sprawia, że brzuch rośnie, a nie staje się płaski...
Kora jabłoni zawiera substancję, która blokuje wchłanianie glukozy przez nerki. Nowy lek jest dobrą alternatywą dla tradycyjnej terapii, ponieważ działa bezpośrednio na nerki.
Opracowano tatuaż, który umożliwia bezbolesne monitorowanie stężenia glukozy we krwi diabetyków.
Sprawdź, czy dotyczą cię czynniki ryzyka cukrzycy i dowiedz się więcej o badaniu poziomu cukru we krwi.
Google przedstawił projekt inteligentnych soczewek wyposażonych w mikroprocesory, dzięki któremu chorzy na cukrzycę będą mogli kontrolować poziom cukru.
Cebula jest powszechnie stosowana w kuchni. Wzbogaca smak różnorodnych dań - zup, sałatek, potraw mięsnych. Stanowi też popularny lek od wieków stosowany w tradycyjnej praktyce terapeutycznej.
Zespół stopy cukrzycowej stanowi jedno z najczęściej występujących i najpoważniejszych powikłań związanych z rozwojem cukrzycy. Dotyczy 6 do 10 proc chorych. Zaburzenia zaczynają się od problemów z poruszaniem się, a ich efektem może być amputacja. Niemal 50 proc przypadków amputacji nóg w Polsce jest spowodowanych cukrzycą.
Cukrzyca jest przewlekłą choroba metaboliczną spowodowaną niewłaściwym działaniem insuliny lub całkowitym brakiem tego hormonu. Wytwarzana w trzustce insulina uczestniczy w regulowaniu procesów przemiany materii, jej nieodpowiednia ilość związana z chorobą prowadzi do hiperglikemii (zwiększonego poziomu glukozy we krwi), co prowadzi do uszkodzenia nerek, nerwów, naczyń krwionośnych gałki ocznej i wielu innych powikłań.
{gencode}{/gencode}Jest niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania mózgu, dodaje energii i poprawia humor, a wielu z nas nie wyobraża sobie bez niego kubka herbaty czy filiżanki kawy. Jednocześnie uważa się, że jest odpowiedzialny za powstawanie ponad pięćdziesięciu schorzeń.
Ludzie, którzy spędzają zbyt dużo czasu w pozycji siedzącej, są narażeni na zwiększone ryzyko wystąpienia choroby nerek.
Dieta śródziemnomorska, o ile obfituje w oliwę z oliwek, jest związana ze wzrostem stężenia osteokalcyny, co daje ochronne działanie na układ kostny.
Zdjęcia i obrazki z wysokokalorycznymi posiłkami wywołują wzmożoną ochotę na jedzenie produktów tego rodzaju, a słodkie napoje dodatkowo nasilają chęć zasmakowania czegoś zagrażającego ładnej figurze.
Zwiększenie poziomu testosteronu może pomóc niektórym mężczyznom z nadwagą zrzucić nadmiar kilogramów.
Osoby chore na cukrzycę mogą poprawić kontrolę poziomu glukozy we krwi wykonując trening siłowy przed ćwiczeniami aerobowymi.
Sotagliflozyna – lek na choroby nerek i cukrzycę pomaga uchronić się przed udarem