Skutki zmian klimatycznych są odczuwalne na całym świecie; czy zastanawiasz się jednak nad tym, jakie będzie to miało wpływ na samopoczucie w twoim rodzinnym mieście? Interaktywna aplikacja internetowa opracowana przez Centrum Nauk o Środowisku Uniwersytetu Maryland umożliwia użytkownikom przeszukiwanie czterdziestu tysięcy miejsc na całym świecie w celu dopasowania oczekiwanego przyszłego klimatu w wybranym mieście do obecnego klimatu w innej lokalizacji.
Ponad cztery procent zgonów w miastach w miesiącach letnich jest spowodowanych miejskimi "wyspami ciepła", a jednej trzeciej tych śmierci można zapobiec, osiągając 30-procentowe zadrzewienie obszarów miejskich.
Dalsze ocieplenie klimatu może wywołać wzrost liczby i rozprzestrzeniania się potencjalnie śmiertelnych infekcji wywołanych przez bakterie występujące wzdłuż części wybrzeża Stanów Zjednoczonych.
Tegoroczny Nobel z fizyki został przyznany „za przełomowy wkład w nasze zrozumienie złożonych układów fizycznych".
Zmiany klimatyczne mają przełożenie na stan naszego zdrowia. Okazuje się, że globalne ocieplenie sprzyja poważnym problemom zdrowotnym, szczególnie dotyczy to seniorów.
Wyniki szeroko zakrojonych, międzynarodowych badań wykazały, że rok 2011 rok był najchłodniejszym od 2008 r., mimo iż znalazł się pośród 15 najcieplejszych od założenia rejestrów pod koniec XIX w.
Rezultaty najnowszych badań sugerują, że w przeszłości okresy silnego globalnego ocieplenia występowały na Ziemi znacznie częściej, niż do tej pory uważano. Wyniki te opublikowano w czasopiśmie Nature. Dowodzą one, że okresy ocieplenia były prawdopodobnie spowodowane uwalnianiem zasobów dwutlenku węgla (CO2) z głębi oceanicznych. Zbadanie tych okresów ocieplenia umożliwi naukowcom przewidywanie wpływu obecnych zmian klimatycznych na ekosystemy i wzorce cyrkulacji oceanów.
Problem globalnego ocieplenia to w ostatnich miesiącach temat numer 1 na salonach politycznych Europy. Czy wobec kryzysu finansowego Unia Europejska powinna zarzucić działania na rzecz ograniczenia emisji CO2 do atmosfery? A może rozsądniej będzie zatroszczyć się o problem zmian klimatycznych już teraz? Chcąc pomóc obywatelom Europy w odpowiedzi na te pytania największe organizacje ekologiczne, koordynowane przez Climate Action Network (CAN), rozpoczęły właśnie kampanię Time to Lead.
John Travolta, choć jest posiadaczem pięciu prywatnych odrzutowców, nawołuje do głębokiego rozważenia problemu globalnego ocieplenia.
Lek na zmniejszenie wagi zmniejsza ryzyko śmierci z powodu niewydolności serca