Osoby, które poświęcają na umiarkowaną lub energiczną aktywność fizyczną dwa do czterech razy więcej czasu niż obecnie zaleca Światowa Organizacja Zdrowia (World Health Organization, WHO), mają znacznie zmniejszone ryzyko przedwczesnej śmierci.
Dodaje energii, poprawia kondycję i samopoczucie – tyle zalet ma gimnastyka dla seniora. Od stycznia do kwietnia Agora Bytom zaprasza na sobotnie zajęcia pod okiem doświadczonych fizjoterapeutek. Wstęp wolny.
Warsztaty języka angielskiego, obsługi komputera i komunikacji z młodzieżą, gimnastyka, bezpłatne badania i porady specjalistów, otwarta próba akademickiego Teatru AULA, strefa dialogu międzypokoleniowego z niezwykłymi gośćmi, a na koniec dwuczęściowy koncert - takie atrakcje jakie czekają seniorów w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu.
Duszność wysiłkowa, kaszel, świszczący oddech czy ogólne osłabienie, to tylko kilka dolegliwości spowodowanych przewlekłą obturacyjną chorobą płuc (POChP). Niestety przez brak aktywności fizycznej słabną mięśnie oddechowe i nawet najmniejsza aktywność fizyczna powoduje u chorych uczucie duszności.
Gdzie jest mięsień sukcesu? Dlaczego Amerykanie nie ćwiczą? Ile robimy kroków dziennie? I wreszcie czy spacer jest dobry na wszystko? Poszukaliśmy odpowiedzi na te i inne pytania. Chodzi przecież o nasze zdrowe.
Niedawno skończyła 95 at, a ciągle jest w świetnej formie. Agnes Kaleti ma na koncie 10 medali olimpijskich, w tym pięć złotych, ciagle jest w formie i promuje gimnastykę wśród młodych adeptek sportu.
Jest wiele sposobów na utrzymanie nóg w dobrej kondycji. Bez względu na to czy jesteś zapracowaną bizneswoman, młodą mamą, babcią czy studentką pamiętaj, że wystarczy naprawdę niewiele, aby cieszyć się ich pięknem i zdrowiem. O nogi powinno się dbać zawsze, bez względu na wiek, włączając do ich pielęgnacji zarówno zabiegi kosmetyczne, jak i ćwiczenia.
Proces starzenia się jest nieunikniony, jednak prowadząc aktywny tryb życia można odsunąć w czasie jego negatywne skutki. Warto więc zadbać o sprawność fizyczną i skorzystać z zajęć aqua aerobiku, które są świetną alternatywą dla ćwiczeń gimnastycznych.
To żadna nowość, że z prostymi ćwiczeniami mamy bardzo często najwięcej trudności. Na samym początku podłapujemy kilka złych nawyków, o których nawet nie wiemy i tak już zostaje, a naprawdę warto się ich pozbyć. Tak właśnie jest z przysiadem, jednym z najbardziej popularnych ćwiczeń, powtarzanym kilkadziesiąt razy na lekcjach w-f albo codziennych treningach. Niektórzy twierdzą nawet, że tak prostego ruchu nie można zepsuć, a to poważny błąd.
Johanna Quaas ma 86 lat i na zawodach gimnastycznych wykonała imponujący układ ustanawiając zdaniem World Records Academynowy nowy rekord. Ogłoszoną ją najstarszą gimnastyczką na świecie.
Naukowcy z Danii, Irlandii i Szwecji odkryli, że gimnastyka może zmienić kwas dezoksyrybonukleinowy (DNA) w zaledwie kilka minut. Podczas gdy podstawowy kod genetyczny pozostaje niezmieniony, molekuły DNA w komórkach mięśni podlegają zmianom chemicznym i strukturalnym w bardzo szczególny sposób. Zyskują lub tracą znaczniki grup metylowych w konkretnych i znanych już sekwencjach DNA.
10 tysięcy kroków dziennie to minimum gwarantujące korzystny wpływ na zdrowie naszego organizmu. Jeśli nie przekonuje was bieganie, chód sportowy, nordic walking czy stepper to idealna alternatywa w walce o dobrą formę.
Odpowiednio przygotowane treningi rekomendowane są ludziom w każdym wieku, u wszystkich notuje się profity zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym – twierdzą eksperci z National Institutes of Health (części Wydziału Zdrowia i Pomocy Humanitarnej Stanów Zjednoczonych).
Niezależnie od tego czy przebywamy nad morzem, nad jeziorem czy odwiedzamy ulubiony basen, możemy popracować nad kondycją.
Aktywność fizyczna jest zalecana w każdym wieku, seniorzy coraz częściej biorą sobie do serca rady lekarzy i czynnie spędzają wolny czas.