Nastąpił prawdziwy przełom w badaniach nad łysieniem, informuje telegraph.co.uk. Japońscy naukowcy odkryli gen, który jest odpowiedzialny za utratę włosów.
Po raz pierwszy zastosowano terapeutycznie bezpieczne komórki macierzyste uzyskane z dorosłej tkanki chorych na Parkinsona. Przełomem okazało się opracowanie bezpiecznej metody uzyskiwania komórek macierzystych.
Choroby wywołane przez alergeny, w tym astma o podłożu alergicznym, stały się bardzo częstym zjawiskiem w ciągu ostatniego półwiecza. W związku z tym musiała powstać nowa dziedzina medycyny zajmująca się tym problemem - alergologia.
Naukowcy z Uniwersytetu Oxfordzkiego wyodrębnili gen, który odpowiada za otyłość. Znany jest jako FTO (dokładniej- jego odpowiednia wersja) i może pozwolić na opracowanie leku, za pomocą którego ludzie będą mogli kontrolować swoją wagę.
Naukowcy odkryli gen, którego zakłócona budowa najprawdopodobniej ma związek z wstępnym stadium rozwoju choroby.
Mutacja genu CFH (związanego z działaniem systemu odpornościowego) i nieodpowiedni styl życia zwiększają ryzyko zachorowań na związane z wiekiem zwyrodnienie plamki żółtej (AMD).
Odkrycia naukowe podtrzymują wizje życia dłużej i zdrowiej stawiając na głowie obecne normy średniej długości życia. ‘Życie zaczyna się po 100? Może to nie do pomyślenia, ale w przyszłości stulatek może być całkiem młodą osobą’ – ogłosił na konferencji na wyspie Bali Robert m. Goldman prezes American Academy of Anti-aging Medicine.