Domy, mieszkania, domki letniskowe, akcje i... łódź Sasanka. Dzięki oświadczeniom majątkowym wiemy, co posiadają prezydenci miast wojewódzkich i skąd mają na to wszystko pieniądze. Średni majątek prezydentów to aż 1 mln 735 tysięcy złotych. Rekordzista może się pochwalić dobytkiem, którego wartość przekracza 6 milionów złotych. Money.pl przeanalizował oświadczenia 18 włodarzy miast i wyłonił najbogatszą trójkę. Okazuje się, że mają całkiem spore dochody osiągane poza pracą w ratuszach.
1 września w Gdańsku nastąpi wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę Muzeum II Wojny Światowej. Muzeum ma służyć upowszechnianiu wiedzy o II wojnie światowej oraz pielęgnowaniu pamięci o jej ofiarach i bohaterach.
Mistrzostwa Europy w piłce nożnej były świetną okazją, by pokazać się z najlepszej strony oraz zmienić postrzeganie Polski i jej mieszkańców. Odwiedziło nas blisko 600 tys. kibiców. Zdecydowana większość z nich wyjechała zachwycona otwartością, życzliwością i gościnnością gospodarzy Euro. Nas kraj zyskał wielu zagranicznych ambasadorów.
Na końcu mola wschodniego Westerplatte, będącego jednocześnie falochronem 169 lat temu rozbłysło światło latarni morskiej. Żelazna, wieloboczna konstrukcja była osadzona na kamiennej podmurówce w formie schodów. 1 IV 2013 r. obchodziłaby 170 urodziny. Niestety już jej nie ma.
W Gdańsku zakończono budowę Centrum Medycyny Inwazyjnej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Centrum jest pierwszym nowym szpitalem publicznym na terenie Trójmiasta od 20 lat.
Z początkiem lata, kiedy turyści tłumnie ruszają nad morze, Gdańsk ambitnie podnosi kulturę do trzeciej potęgi. W tym samym czasie odbędą się tu trzy wyjątkowe wydarzenia kulturalne: Festiwal Teatralny FETA, Festiwal Szekspirowski oraz święto muralu – Festiwal Monumental Art.
Poznań, Warszawa i Kraków to miasta o najbardziej zakorkowanych centrach. Średnia dzienna prędkość wynosi tam ok. 20 km/h. Nieco lepiej jest na trasach wjazdowych. Najszybciej można wjechać do Rzeszowa.
Podczas konferencji prasowej 13 października, która zakończyła pierwszy etap konkursu o tytuł „Europejskiej Stolicy Kultury 2016", minister kultury Bogdan Zdrojewski ogłosił tzw. „krótką listę" miast zakwalifikowanych do drugiego etapu Konkursu.
73% Polaków wskazuje Warszawę jako miasto, w którym łatwo o rozwój zawodowy - wynika z raportu firmy doradczej On Board PR opracowanego na podstawie badań PBS DGA. Badanie objęło percepcję 10 największych miast jako miejsca pracy, zamieszkania i wyjazdów turystycznych.
Do 10 kwietnia Nadbałtyckie Centrum Kultury zbiera żale mieszkańców Gdańska, którzy mogą ponarzekać na wszystko co ich denerwuje, z czym się nie zgadzają i co chcieliby zmienić. Z narzekań gdańszczan powstanie hymn, które zostanie odśpiewany w czerwcu podczas happeningu, który zainauguruje powstanie Gdańskiego Chóru Narzekań.
5 lutego w Galerii Nadbałtyckiego Centrum Kultury w Gdańsku odbędzie się wernisaż wystawy fotografii Piotra Wittmana pt. „Requiem".
Międzynarodowy wydawca renomowanych przewodników Dorling Kindersley, wskazał 10 miast, które warto odwiedzić w 2009 roku. W „złotej dziesiątce” znalazł się Gdańsk – pisze Dziennik Bałtycki.
Kampania społeczna Lokal Bez Papierosa ma na celu propagowanie miejsc wolnych od dymu nikotynowego oraz promowanie poszanowania praw osób niepalących. W ramach współpracy lokali, które, dbając o zdrowie swych klientów, wprowadzą zakaz palenia lub wydzielą zamknięte strefy dla palaczy, akcja ma na celu stworzenie sieci Lokali Bez Papierosa.
80- te urodziny Güntera Grassa, laureata Nagrody Nobla, będą obchodzone w jego rodzinnym mieście, Gdańsku. Pisarz przyjedzie do Polski 4-go października, w pierwszym dniu pobytu będzie uczestniczył w konferencji pod hasłem "Guenter Grass. Literatura-Sztuka-Polityka".
Spośród polskich miast najbardziej turystów przyciągają Kraków i Gdańsk, jeśli zaś chodzi o województwa - prym wiedzie pomorskie.