Państwowa Komisja Wyborcza poinformowała, że frekwencja do godziny 17:00 wyniosła 38,97 procent. Najwyższą do tej pory frekwencję w dużych miastach odnotowano w Warszawie - 50,79 procent. Wśród województw najwyższa frekwencja jest w województwie mazowieckim - 43,62 procent.
Państwowa Komisja Wyborcza poinformowała, że frekwencja do godziny 12. wyniosła 16,47 procent. Najwyższą do tej pory frekwencję w dużych miastach odnotowano w Białymstoku - 21,13 proc, najniższą w Sosnowcu - 14,14 proc.
Punktualnie o 21:00 pojawiły się pierwsze, sondażowe wyniki wyborów do sejmików wojewódzkich, które podano w oparciu o dane exit-polls zebrane przez ankieterów IPSOS przed lokalami wyborczymi.
Do godziny 12:00 wydano 4 mln 220 tysięcy kart do głosowania. Frekwencja wynosi 14,59 proc. Najwięcej osób poszło już do urn w Małopolsce i na Podkarpaciu, najmniej - na Dolnym Śląsku.
Zwracam się do wszystkich: Pójdźmy na wybory! Każdy głos będzie głosem oddanym na Polskę - apelował prezydent Bronisław Komorowski w telewizyjnym orędziu, wygłoszonym w piątek przed niedzielnymi wyborami parlamentarnymi. - Nasze głosy pewnie podzielą się na różne listy, ale w poniedziałek spotkamy się w jednej, wspólnej Polsce - podkreślił.
Prezydent Bronisław Komorowski zaapelował o wzięcie udziału w głosowaniu w wyborach parlamentarnych 9 października. W Belwederze została zainaugurowana "Akcja: Głosuj" i zaprezentowany spot w którym do udziału w wyborach zachęcają Jurek Owsiak, Monika Brodka i Maciej Stuhr.
Frekwencja wyborcza, przewidywana przez ekspertów TNS OBOP na podstawie analizy sondaży przedwyborczych, ma osiągnąć wynik pomiędzy 45% a 50%.