Od jakości mikrobiomu jelitowego w dużej mierze zależy nasze zdrowie, a ma ona nie tylko związek z dietą, ale i poziomem aktywności fizycznej.
Alkohol może zaburzyć równowagę bakterii w jamie ustnej, co sprzyja rozwojowi wielu poważnych chorób.
Mamy większe sznase na długowieczność, jeśli nasza flora bakteryjna jest odpowiednia.
Jak wynika z ostatnich badań, zwiększenie ilości pewnego szczepu bakterii w jelitach może zapobiec otyłości.
Mikroorganizmy, których jesteśmy nosicielami, mogą mieć istotny udział w zapoczątkowaniu otyłości - jak ustalono w toku projektu dofinansowanego ze środków unijnych. Odkrycie może zmienić sposób, w jaki leczy się tę chorobę, która wedle prognoz ma dotknąć do roku 2015 ponad 700 milionów dorosłych na świecie. Co ważniejsze może ono wyposażyć lekarzy w prosty test identyfikujący najbardziej zagrożone osoby.
Antybiotyki są często jedynym sposobem na pokonanie groźnej choroby. Niestety, takie kuracje wiążą się również z poważnymi dla zdrowia kobiety skutkami ubocznym. Mimo to stosując się do prostych zasad możemy zminimalizować skutki uboczne przyjmowania antybiotyków.
Antybiotyki są wciąż uważane za najskuteczniejsze leki zwalczające poważne zakażenia bakteryjne. W okresie jesienno-zimowym sięgamy po nie, upatrując zbawiennej mocy.
Z myślą o komforcie kobiet dojrzałych firma kosmetyczna Bielenda wypuściła na rynek nowe kosmetyki przeznaczone do higieny intymnej.
Lek na zmniejszenie wagi zmniejsza ryzyko śmierci z powodu niewydolności serca