Nic nie działa tak pozytywnie na skórę i samopoczucie, jak odpowiednio dobrane do naszych potrzeb zioła. Ich właściwości lecznicze były powszechnie znane i wykorzystywane już w starożytności. Teraz, kiedy coraz częściej korzystamy z wiedzy naszych babć, stały się popularną bazą większości dobrych kosmetyków.
- Tak zwana „słaba płeć" jest bardziej odporna na ból i zmęczenie, rzadziej choruje. To w dużej mierze zasługa żeńskiego hormonu - estrogenu - mówi prof. Iwona Wawer z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, ekspert programu „Fitoterapia - uznana gałąź współczesnej medycyny".
Wakacyjny urlop jest dla wielu osób stresującym wydarzeniem. Napięcie związane z jego organizacją, finansowaniem oraz bezpiecznym przebiegiem, może odebrać radość wypoczynku, osłabia organizm oraz uniemożliwia jego regenerację.
Przerost prostaty to choroba często występująca u mężczyzn w wieku dojrzałym. Dotyczy około połowy mężczyzn powyżej 50-go roku życia i ponad 70% panów, którzy ukończyli 60 lat. Choroba stanowi poważny problem społeczny ze względu na częstość występowania, a wobec starzejącej się populacji wkrótce będzie dolegliwością powszechną. Na szczęście, badania profilaktyczne i odpowiednio wcześnie podjęte leczenie zwykle umożliwia szybkie i skuteczne zniwelowanie objawów choroby.
Łagodzenie bólu reumatycznego jest niezwykle ważne zarówno w procesie leczenia chorób reumatycznych, jak i w przypadku pomocy osobom cierpiącym z powodu fizycznego przeciążenia organizmu. Ulgę w bólu stawów mogą przynieść leki ziołowe.
Zażywanie wyciągu z drzewa oliwnego (olea europaea) może zmniejszyć poziom cholesterolu oraz zniwelować zbyt wysokie ciśnienie.
Korzystny wpływ substancji roślinnych na nasze zdrowie znany był już wiele lat temu, jednak fitoterapia to często niedoceniania gałąź medycyny. Wiosna to idealny moment, aby przekonać się o sile i skuteczności naturalnych preparatów.
Co znaczy migrena, wie tylko ten kto choć raz jej doświadczył. Pozostali podchodzą raczej sceptycznie do tego zagadnienia i często traktują cierpiących na migrenę z przymrużeniem oka lub nawet lekceważeniem.