Co roku, kiedy wreszcie nadchodzi czas letnich wakacji, łapczywie chłoniemy pierwsze promienie słońca. Jedyne, czego pragniemy po zimnych i ciemnych miesiącach, to ogrzać blade ciało centymetr po centymetrze. Jak reaguje skóra, przez długi czas skrzętnie chowana i odzwyczajona od przyjemnych, ale w nadmiarze groźnych promieni słonecznych? Wszystko zależy od odpowiedniego przygotowania się do tego gorącego flirtu ze słońcem.
„Schudnę", „zacznę o siebie dbać", „będę chodzić na siłownię", „zatroszczę się o własne zdrowie" - co czwarta kobieta w Polsce chciałaby w nowym roku coś zmienić. Wykorzystując noworoczną motywację, warto do tematu troski o siebie podejść kompleksowo. Tak by spisując postanowienia za rok, skupić się już tylko na drobnych przyjemnościach.
Obecnie na rynku oferowana jest ogromna ilość najprzeróżniejszych okularów przeciwsłonecznych w odważnych kształtach i kolorystyce, co przyciąga wzrok klientów. Sprzedawcyoczywiście twierdzą, że wszystkie zapewniają stuprocentową ochronę oczu - ile jest prawdy w ich stwierdzeniach?
Przebywanie na słońcu, nawet w godzinach mniejszego nasłonecznienia, może wiązać się z poważnym ryzykiem, jakim jest rak skóry. Komisja Europejska podkreśla, że wiele powodów przemawia za tym, by kosmetyczne produkty ochrony przeciwsłonecznej były tylko jednym ze środków ochrony przed promieniowaniem słonecznym UV.
W ramach kampanii edukacyjnej „Słoneczny Patrol dla Skóry" firmy Bioderma, w największych miastach w całej Polsce, uruchomione zostały Letnie Poradnie Eksperckie.
Na nadmorskiej plaży bardzo łatwo rozpoznać osoby, które dopiero zaczynają urlop: ich blada skóra wyraźnie kontrastuje z brązowymi, opalonymi ciałami tych, którzy ze słońca korzystają już od jakiegoś czasu. Także spędzając urlop w mieście wolimy prezentować lekko brązową skórę, zamiast straszyć bladością.
Laboratorium Kolastyna wprowadziła na rynek trzy nowoczesne preparaty, które wzbogacają jej ofertę kosmetyków do opalania i pielęgnacji skóry.
Mimo, że słońce przygrzewa już coraz słabiej, nie znaczy to wcale, że okulary przeciwsłoneczne możemy odłożyć do szuflady aż do przyszłego roku. Promieniowanie słoneczne jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu, ale oprócz dobroczynnego działania, czasem także szkodzi.