Najnowszy film Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauze to historia o winie i jej odkupieniu. Z pozoru zwyczajna rodzina: mąż, żona, dzieci i teściowa - w mieszkaniu z oknami wychodzącymi na słoneczny Plac Zbawiciela, ludzie tacy, jak my i ich prawdziwa historia, w której złośliwość losu splata się z przypadkami i chybionymi intencjami i kruchą naturą człowieka.
W Gdyni w dniach 11-16 września odbędzie się XXXI Festiwal Polskich Filmów Fabularnych. W Konkursie Głównym będą rywalizowały 24 filmy, w Konkursie Filmów Niezależnych - 20. Po raz pierwszy w historii festiwalu zostanie przyznana nagroda dla filmu, który w Polsce zobaczyło najwięcej osób.
Podczas prezentacji komedii "Diabeł ubiera się u Prady" aktorka Meryl Streep narzekała na brak głównych ról dla kobiet w średnim wieku.
Robert de Niro jest przez krytyków uważany za najlepszego aktora amerykańskiego od czasów Marlona Brando i jego prawowitego następcę. Zagrał w ponad 60 filmach. Widzowie uwielbiają go za niepowtarzalny styl i niezapomniane kreacje. De Niro nazywany jest niekiedy kameleonem, a to dlatego, że do każdej swej roli przygotowuje się nadzwyczaj długo i starannie, dochowując wierności maksymie sformułowanej swego czasu przez pioniera nowoczesnej sztuki aktorskiej, Konstantego Stanisławskiego, zgodnie z którą aktor powinien nie tyle odgrywać daną postać, co być nią.
Morgan Freeman - wysoki, o pobrużdżonej, naznaczonej życiem twarzy, obdarzony melodyjnym, głębokim głosem jest dziś najlepiej rozpoznawalnym czarnoskórym aktorem. Stworzył wybitne kreacje na scenie, w filmie i telewizji. Jego błyskotliwa kariera trwa już ponad trzydzieści lat. Do tej pory mogliśmy oglądać go w prawdziwie zróżnicowanych rolach – bezdomnego, więźnia, dyrektora szkoły, prezydenta USA czy…Boga. „Wszystkiego o sobie dowiedziałem się poprzez granie” – wyznaje sam artysta.
Miłośnikom filmów Alfreda Hitchcocka nie trzeba jej przedstawiać- zadebiutowała w „Ptakach” i stała się dzięki tej roli niezwykle słynną osobistością. Dziś zajmuje się głównie prowadzeniem rezerwatu „Shambala”, w którym schronienie znajduje kilkadziesiąt dzikich zwierząt. Ma 75 lat, ale talent i popularność powodują, że nadal para się aktorstwem z dużym powodzeniem, co jak na standardy wiekowe Hollywood jest ewenementem.
"Moim pierwszym impulsem było napisanie historii o dwóch obcych facetach, którzy spotykają się w barze" - wspomina Richard Shepard, autor scenariusza i reżyser. "Hotelowe bary mają to do siebie, że możesz opowiedzieć tam całą prawdę na swój temat, mając całkowitą pewność, że nigdy więcej nie spotkasz osoby, której to opowiadałeś. To fantastyczny punkt wyjścia dla super historii".
Boynton Beach Bereavement Club jest wzruszającą, ale i zabawną historią rozgrywającą się wśród starszej społeczności Boyonton Beach. Film wyreżyserowała Susan Seidelman będąca również jego współscenarzystką, odtwórcami głównych ról zaś są: Joseph Bologna, Dyan Cannon, Sally Kellerman, Brenda Vaccaro. Porusza on ważkie tematy- śmierć, miłość, poszukiwanie sensu życia, ale nie ma tu wydumanego patosu czy sztucznych wzruszeń. Opowieść toczy się w lekkiej, żartobliwej konwencji, choć nie brakuje momentów wzruszających, skłaniających widza do refleksji.
W piątek 28 lipca 2006 roku odbyła się polska premiera najnowszego filmu z Anthonym Hopkinsem pt. „Prawdziwa historia” (amerykański tytuł to „The World's Fastest Indian"). Film opowiada historię życia Burta Munro - Nowozelandczyka, który w 1967 roku. ustanowił rekord świata prędkości podczas wyścigów motocyklowych w amerykańskim stanie Utah.
Od 29 lipca do 6 sierpnia w Centrum Kultury „Zamek” w Poznaniu odbędzie się przegląd „Mar(k)s atakuje! czyli komunistyczne filmy s-f”. Jest to pierwsza w Polsce próba syntetycznego przedstawienia fenomenu socjalistycznego filmu science-fiction.
Daily Mail napisał o nim "Absolutnie pasjonujący", Empire Magazine "Cudownie podnoszący na duchu i urzekający", a Sight and Sound skomentował go jednym słowem "Nieodparty". Z pewnością znalazłoby się jeszcze wiele słów, którymi można by wyrazić zachwyt po obejrzeniu "The World’s Fastest Indian", ale napewno niczym nie będziemy w stanie opisać pełni emocji i uczuć jakie wzbudził w nas ów film.
Nie od dziś wiadomo, że nie wszyscy mają zapewniony równy start w życiu. Jednym dzięki rodzicom wszystko idzie łatwiej; drudzy muszą nadrabiać dystans, dzielący ich od rówieśników z racji złego urodzenia. Czy syn niewolnika może dojść do czegokolwiek w życiu? Jeżeli jest potomkiem najsłynniejszego niewolnika wszechczasów, bohatera hollywoodzkiej superprodukcji, to z pewnością tak.
Film dokumentalny Macieja Adamka ”W drodze”, otrzymał Główną Nagrodę dla Najlepszego Filmu Dokumentalnego w konkursie międzynarodowym, jednego z największych światowych festiwali produkcji krótkometrażowych w Toronto.
Aaron Spelling, twórca seriali cieszących się niebywałą popularnością na całym świecie zmarł w Los Angeles w wyniku wylewu krwi do mózgu. Miał 83 lata. Należał do największych producentów w historii telewizji. Jego najbardziej znane tytuły to: Dynastia, Aniołki Charliego, Starsky i Hutch, Melrose Place, Statek miłości, Siódme niebo i Beverly Hills 90210.
Ona ma na imię Erika i jest po pięćdziesiątce, on ma na imię Harry i ma 63 lata, ona jest rozwódką po 20 latach małżeństwa, a on jest chłopakiem jej 30-letniej córki, dodajmy do tego jeszcze młodego, przystojnego lekarza do szaleństwa zakochanego w Erice i olbrzymią dawkę humoru, a co otrzymamy? Otrzymamy mieszankę wybuchową w postaci doskonałej komedii w wykonaniu samych gwiazd Hollywood.