Steven Spielberg preferuje klasyczne metody tworzenia sztuki filmowej. Reżyser doskonale wie, że dzięki nowoczesnym technologiom każdym może nakręcić film. On sam pozostaje jednak wierny tradycyjnym technikom.
Od 1 lipca do 31 sierpnia Sopot i Zakopane kolejny raz zmienią się w darmowe, wakacyjne kina pod gwiazdami. Hity filmowe będą wyświetlane codziennie na sopockim Molo i przy zakopiańskich Krupówkach. Oba miasta połączy też kinowy pociąg z mobilną salą kinową.
Robin Williams dołączył do obsady nowego filmu Justina Zackhama "Gently Down the Stream". Bohaterowie obrazu to para dawno rozwiedzionych małżonków, którzy udają szczęśliwe małżeństwo na czas ślubu ich adoptowanego syna.
Miało być tak dobrze, tak wesoło, na czeską modłę. Cóż, wyszło jak zawsze. Rzecz dzieje się w niewielkim miasteczku, Dąbiu. Z okazji nadchodzących wyborów oraz by umilić mieszkańcom szary żywot, lokalny polityk we współpracy z szemranym agentem artystycznym organizują maraton tańca.
Lars Von Trier określił "Melancholię" jako bardzo osobiste, psychologiczne kino katastroficzne i piękny film o końcu świata. Nie sposób się z artystą nie zgodzić.
Premiera sequelu filmu "Star Trek" została przesunięta na grudzień 2012 roku. Projekt początkowo miał trafić do kina w czerwcu przyszłego roku, ale ponieważ scenariusz nie został jeszcze zakończony, produkcja opóźni się o co najmniej sześć miesięcy.
Woody Allen nie uważa się za artystę. Reżyser twierdzi, że sukces w Hollywood zawdzięcza głównie szczęściu.
Coraz bardziej prawdopodobny wydaje się powrót oryginalnego Terminatora.
9 kwietnia 2005 roku o 21:37 w bezprecedensowym geście jedności miliony Polaków wyłączyły światła w swoich domach. Jednocześnie wyzwoliła się energia emocjonalna o niespotykanym potencjale. W tamtym momencie mógł się wydarzyć każdy ziemski cud.
Film "Erratum" w reżyserii Marka Lechkiego uhonorowano nagrodą specjalną jury podczas 12. edycji Europejskiego Festiwalu Filmowego w Lecce.
Mick Jagger wspólnie z Davidem Bowie napisał scenariusz rockowego filmu. Muzycy stworzyli opowieść na bazie własnych doświadczeń z menedżerami w latach 60.
W kwietniu ukaże się pierwszy tom nowej serii książkowej „Literatura na ekranie", pod redakcją prof. Alicji Helman i dr Kamili Żyto. Seria ta to prezentacja dorobku polskiego filmoznawstwa w dziedzinie badań adaptacji filmowych literatury. Zawarte w książkach teksty są analizą możliwych metod wykorzystania dzieł literackich w filmie, a także przedstawiają historię związku literatury z filmem.
Tegoroczna, dziewiąta już edycja festiwalu, zaplanowana na 14-17 kwietnia 2011 roku, będzie poświęcona w dużej mierze kinu niemieckiemu, przede wszystkim za sprawą mini-przeglądu filmów Friedricha Wilhelma Murnaua, organizowanego w, przypadającą w marcu tego roku, 80. rocznicę śmierci wielkiego klasyka kina. Pokazana zostanie między innymi zrekonstruowana i zremasteryzowana kopia słynnego Nosferatu, symfonia grozy pozyskaną z Fundacji Murnaua z towarzyszeniem zespołu daCamera wykonującego muzykę specjalnie skomponowaną do tego filmu przez Rafała Rozmusa.
Podziwiając obrazy w muzeum, zastanawiacie się czasem, kim są ludzie uwiecznieni na płótnie? Jak wyglądało ich życie? Czy byli szczęśliwi? Czemu są tacy smutni? Takie refleksje niewątpliwie miał Lech Majewski, podziwiając "Drogę krzyżową" Pietera Bruegla.
Niepublikowana piosenka Kurta Cobaina i Courtney Love znalazła się w dokumencie o dawnej perkusistce Hole, Patty Schemel.