W dniach 2-4 grudnia w Kinie "Neptun" w Gdańsku odbędzie się przegląd "Najgorsze filmy świata" czyli pokaz najbardziej kuriozalnych produkcji w historii kina.
Warszawska Kinoteka Seniora zaprasza w tym tygodniu na film "Kobiety z 6 piętra". Paryż, 1960 rok. Jean-Louis i Suzanne wiodą spokojne życie w eleganckiej kamienicy. Porządek ich codzienności zostaje zburzony przez sześć kobiet, które przybyły z Hiszpanii w poszukiwaniu pracy.
Trwają rozmowy w sprawie obrazu biograficznego dotyczącego życia Michaela Jacksona. Producenci Tom Pollock oraz Ivan Reitman potwierdzili, iż prowadzą negocjacje w sprawie realizacji filmu o życiu króla popu. Obraz ma powstać w ich firmie Montecito Picture Company.
Nawet wykształconemu widzowi w Polsce kino amerykańskie kojarzy się głównie z komercyjnymi produkcjami, krzyczącymi z billboardów i wyświetlanymi w sieciowych multipleksach. Dlatego festiwal filmów zza oceanu ma szansę odnieść sukces, tylko jeśli jego organizator nie boi się obalać stereotypów i prezentować produkcji spoza głównego nurtu amerykańskiej kinematografii. American Film Festival zrobi to w listopadzie już po raz drugi.
Naomi Watts i Robin Wright zagrają główne role żeńskie w filmie "The Grandmothers". Obraz powstanie w oparciu o opowiadanie laureatki literackiej Nagrody Nobla, Doris Lessing.
Pod hasłem "W poszukiwaniu utraconych światów" odbywa się 3. Międzynarodowy Festiwal Literatury im. Josepha Conrada- Conrad Festival 2011. Impreza potrwa od 2 do 6 listopada br. w Krakowie.
"Mroczna wieża" Stephena Kinga zostanie jednak zekranizowana. Po tym jak wytwórnia Universal Pictures wycofała się z finansowania serialu oraz trzech filmów kinowych opartych na powieściach Stephena King "Mroczna wieża", produkcję przejęła telewizja HBO.
Iluzjon Filmoteki Narodowej organizuje Wieczór Meksykański, w ramach którego odbędzie się pokaz specjalny filmu Janusza Połoma „Mala Yerba – Złe Zioło”. Gościem wieczoru będzie reżyser filmu oraz tajemnicza dama z Meksyku - Catrina. Spotkanie poprowadzi dr Krzysztof Smolana z Instytutu Studiów Iberyjskich i Iberoamerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego.
Wytwórnia Warner Bros. powierzyła Benowi Affleckowi adaptację powieści "Bastion" Stephena Kinga. Wydana w 1978 roku książka uważana jest za jedno z najwybitniejszych dzieł mistrza thrillerów.
W sobotę zostały wręczone nagrody w pięciu sekcjach konkursowych 27. Warszawskiego Festiwalu Filmowego, nagroda Jury FIPRESCI, nagroda Jury Ekumenicznego oraz nagroda Jury NETPAC. W niedzielę rozstrzygnięto Plebiscyt Publiczności 27. WFF.
W Rzeszowie trwa dziewiąta już edycja Multimedia Happy End Festiwal - czyli Festiwalu Filmów Optymistycznych. Podczas przeglądu pokazwywane sa wyłącznie obrazy z optymistycznym, radosnym przesłaniem.
W dniach 15 - 20 listopada we Wrocławiu odbędzie się druga edycja American Film Festival. Ideą festiwalu jest zapoznanie polskiej publiczności z kinematografią i kulturą amerykańską. Podczas 2. American Film Festival widzowie będą mogli m.in. bliżej zapoznać się z twórczością Billy'ego Wildera - scenarzysty, reżysera, autora takich filmów jak Pół żartem, pół serio czy Słomiany wdowiec.
Zakończyły się zdjęcia do filmu "Bitwa pod Wiedniem". W obsadzie międzynarodowej superprodukcji znaleźli się m.in. Jerzy Skolimowski i Alicja Bachleda-Curuś.
Dziś rozpocznie się 27. Warszawski Festiwal Filmowy. Imprezę otworzy premierowy pokaz filmu "Ósma strona". W gali otwarcia weźmie udział reżyser filmu, David Hare i wykonawca głównej roli, Bill Nighy. Uroczysta inauguracja odbędzie się o godzinie 20.30 w Multikinie, Złote Tarasy.
Judi Dench nie ogląda filmów z własnym udziałem. 76-letnia Brytyjka lubi wyobrażać sobie, że jest młodą, uderzającą pięknością, i nie chce odbierać sobie tej przyjemności.