Rada Ministrów przyjęła projekt nowelizacji ustawy o prawie farmaceutycznym, przewiduje on m. in. nałożenie na pielęgniarki, lekarzy i ratowników obowiązku bezzwłocznego informowania Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych o niewłaściwym działaniu określonego medykamentu. Wiadomość taką mają otrzymywać także producenci leku.
Według tygodnika "Wprost", w polskiej służbie zdrowia szykuje się wielka afera. Według tygodnika, wysocy urzędnicy NFZ i resortu zdrowia w zamian za łapówki mieli lobbować na rzecz pewnego koncernu farmaceutycznego i umieszczać jego produkty na liście leków refundowanych. Niebawem zarzuty może usłyszeć prawie 300 osób, w tym szefowie firm farmaceutycznych, urzędnicy ministerstwa zdrowia i Narodowego Funduszu Zdrowia.
Europejczycy chcą, aby Unia Europejska powstrzymała przenoszenie poza Europę strategicznych prac badawczo-rozwojowych, innowacji i produkcji wyrobów żywnościowych, farmaceutycznych i ochrony zdrowia – wynika z badań TNS NIPO.
W tym roku Muzeum Historii Farmacji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie obchodzi jubileusz 60-lecia. Z tej okazji w siedzibie placówki przy ulicy Floriańskiej na krakowskiej Starówce odbędą się dziś rocznicowe uroczyste obchody. W programie m.in. otwarcie wystawy poświęconej historii Muzeum, otwarcie świeżo wyremontowanych zabytkowych piwnic.
Ministerstwo Zdrowia zamierza wprowadzić zmiany w przepisach, aby lepiej zapobiegały korupcji i agresywnej reklamie medykamentów.
Niedługo do Sejmu ma trafić projekt nowelizacji prawa farmaceutycznego, który zakłada, że każda reklama leku będzie musiała zawierać specjalne ostrzeżenia informujące o szkodliwości jego nadużywania – donosi "Gazeta Wyborcza".