Farmaceuci ze Stowarzyszenia „Perspektywa 2030” udzielali porad seniorom podczas Targów 55 plus, które odbyły się w miniony weekend w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki.
Z najnowszego badania dotyczącego zaufania do grup zawodowych European Trusted Brands przeprowadzonego przez Reader’s Digest wynika, że Polacy najbardziej ufają strażakom i przedstawicielom zawodów związanych z ochroną życia i zdrowia. Na drugim biegunie rankingu zaufania znaleźli się politycy, pracownicy call center, piłkarze i duchowni.
Największym zaufaniem Polaków cieszą się zawody związane z ochroną życia oraz zdrowia. Na pierwszym miejscu w rankingu zaufania znaleźli się strażacy, zaś na drugim piloci samolotów cywilnych. Nie ufamy natomiast politykom, liderom związków zawodowych i piłkarzom – wynika z najnowszego badania European Trusted Brands przeprowadzonego przez Reader’s Digest.
Polacy największym zaufaniem darzą strażaków i pilotów oraz lekarzy, pielęgniarki i farmaceutów - wynika z badania European Trusted Brands. Względem ubiegłego roku zaufanie Polaków do przedstawicieli różnych zawodów niemal się nie zmieniło. Najmniej ufamy politykom, sprzedawcom samochodów i piłkarzom.
Naczelna Rada Aptekarska podjęła decyzję o rozpoczęciu protestu, polegającego na codziennym zamykaniu placówek na godzinę. Decyzja została podjęta po uchwaleniu przez Sejm ustawy nie uwzgędniającej wszystkich postulatów środowiska farmaceutycznego.
Naczelna Rada Aptekarska rekomenduje farmaceutom nierealizowanie nieprawidłowo wystawionych recet - także tych z pieczątką "Refundacja do decyzji NFZ". Decyzja ta została podjęta w proteście podjętym w związku z brakiem gwarancji bezpieczeństwa dla aptekarzy takich, jakie wywalczyli lekarze.
Zaufanie Polaków i reszty Europejczyków do zawodów nie różnią się znacznie od siebie. Nadal na czele rankingu są strażacy i przedstawiciele zawodów medycznych. Niezmiennie politycy plasują się na ostatniej pozycji, nie ufamy też przywódcom związkowym. Polacy bardziej niż inni Europejczycy ufają dziennikarzom i doradcom finansowym, mniej natomiast lekarzom, meteorologom i... duchownym.
Zdecydowana większość Polaków nie słyszała dotychczas o usłudze opieki farmaceutycznej, czyli o sprawowaniu przez farmaceutów nadzoru nad leczeniem farmakologicznym. Niewiele jest również osób przewlekle chorych - głównych adresatów usługi - którzy o tej możliwości wiedzą.
Rozpoczęł się kolejny etap projektowania i testowania Ogólnopolskiego Systemu Ochrony Zdrowia OSOZ. System ten jest unikalnym projektem informacyjnym, dedykowanym dla kompleksowego i długofalowego wspomagania zarządzania opieką zdrowotną w całym kraju.