TriStar Pictures zajmie się realizacją nowego filmu z serii "Opowieści z Narnii".
Andrzej Sapkowski dołączy do elitarnego grona pisarzy fantasy nagrodzonych World Fantasy Award - prestiżową nagrodą przyznawaną za osiągnięcia w tej dziedzinie literatury.
"Ant-Man" to jeden z tych obrazów o superbohaterach, które niemal ogląda się jak zwykły film bez postaci obdarzonych nadprzyrodzonymi mocami.
Trochę retro, trochę futuro, trochę dla dzieci, trochę dla dorosłych, trochę dla chłopaków, trochę dla dziewczyn, trochę fajnie, trochę nie.
Wytwórnia Disneya wycofała się z realizacji trzeciej części serii science fiction "Tron".
Bracia Jonathan i Christopher Nolan i fizyk Kip Thorne ożywiają na ekranie najbardziej śmiałe teorie naukowe, by nie tylko porwać nas w podróż do innej galaktyki, ale przede wszystkim opowiedzieć historię o tacie i córce.
Dziś mija 50 lat od śmierci Clive Staplesa Lewisa - angielskiego pisarza, historyka, filozofa i teologa, członka grupy Inklingów, autora między innymi słynnych "Opowieści z Narnii".
Jak ogłosiły 1 października The C.S. Lewis Company i The Mark Gordon Company, wspólnie wyprodukują czwartą część cyklu "Opowieści z Narnii" pt. „Srebrne krzesło".
Światy fantastyczne Stanisława Lema, Ari Folman twórca słynnego "Walca z Baszirem", łączy z opowieścią o dzisiejszym Hollywood, rozrywce i technologii.
Wielkie widowisko i wyjątkowo przewidywalna fabuła oraz czarno-biali bohaterowie. Po nowym filmie autora "Dystryktu 9" spodziewałam się o wiele więcej.
W przyszłym roku będziemy świętować jubileusz 30-lecia jednego z najbardziej znanych i popularnych cyklów w literaturze fantastycznej. Mowa o „Świecie Dysku” autorstwa sir Terry’ego Pratchetta, który to cykl liczy już blisko 39 wybornych powieści. Nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka ukazał się właśnie najnowszy tom tego cyklu, zatytułowany „Niuch”.
Najnowsza powieść Stephena Kinga - „Dallas '63" (tytuł oryginalny „11/22/63") - jest najlepiej sprzedającą się książką tego autora od wydanego w 1998 roku „Worka kości".
Kinowa adaptacja opowiadania "Kongres futurologiczny" Stanisława Lema w reżyserii Ariego Folmana składać się będzie z 70 minut tradycyjnego filmu i 50 minut animacji.
Ponad 800 stron przeczytanych w kilka dni - to nie tyle osiągniecie czytelnicze, co świadectwo arcymistrzowskiego warsztatu twórcy, znak charakterystyczny króla literackich bestsellerów. Król jest oczywiście tylko jeden. To Stephen King - najbardziej poczytny pisarz na świecie. Jego najnowsza książka „Dallas ‘63" ukazała się na początku listopada. I zapewne podobnie jak ponad 50 poprzednich stanie się sprzedażowym hitem.
„Dallas ‘63" odwołuje się do klasycznego motywu literatury fantastycznej, czyli podróży w czasie. Korzystając z tajemniczego portalu, główny bohater opowieści cofa się do 1958 roku i podejmuje próbę powstrzymania zamachu na prezydenta Johna F. Kennedy'ego. Ten prosty pomysł w rękach Kinga staje się pretekstem do odmalowania na blisko 900 stronach klimatu Stanów Zjednoczonych lat 60., reinterpretacji mitu o śmierci amerykańskiego prezydenta oraz stworzenia alternatywnej wersji historii.