Mają ogromną rzeszę zwolenników i rosnącą wciąż grupę przeciwników. O północy w Sylwestra cieszą oko i torturują uszy. Zachwycają ale mogą także spowodować wiele kłopotów, a nawet tragedii. Jak bezpiecznie dla siebie i innych korzystać z uroku fajerwerków?
Nieudaną imprezę sylwestrową można reklamować, podobnie jak źle wykonaną usługę fryzjerską, czy kosmetyczną. A organizator ponosi odpowiedzialność za pozostawione w szatni płaszcze czy za rzeczy zostawione w pokoju hotelowym. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przygotował porady dotyczące praw konsumenckich tych osób, które zamierzają hucznie powitać Nowy Rok
Nadchodzi najbardziej oczekiwana noc - Sylwester. Większość z nas chce przeżyć ten czas w niezapomniany i huczny sposób. Warto jednak w czasie przygotowań do powitania Nowego Roku pomyśleć o zasadach bezpiecznego obchodzenia się z fajerwerkami. Policja przypomina, jak bezpiecznie posługiwać się materiałami pirotechnicznymi.
Zbliżający się okres sylwestrowo–noworoczny to czas wzmożonej sprzedaży oraz używania różnego typu materiałów pirotechnicznych, które mogą stwarzać zagrożenie dla zdrowia i życia osób, a także mogą być przyczyną powstania pożarów. Petardy, rakiety, pochodnie, rzymskie ognie powinny być kupowane po głębokim przemyśleniu - radzi Policja.
Noc Sylwestrowa to czas, kiedy lekarskie izby przyjęć pękają w szwach. Najwięcej pracy mają chirurdzy i okuliści. Statystyki wypadków związanych z fajerwerkami są zatrważające, a łatwy dostęp do petard, każdego roku zwiększa liczbę ofiar.
Już za kilka dni hucznie będziemy żegnać stary rok i witać nowy. Zabawom sylwestrowym towarzyszy co roku prawdziwa kanonada petard i sztucznych ogni. Policjanci przypominają jednak, że w rękach nieodpowiedzialnych, często nietrzeźwych ludzi mogą one stać się olbrzymim zagrożeniem.