W wieku 105 lat Edythe Kirchmaier jest wolontariuszką, prowadzi samochód, wykonuje robótki ręczne i jest aktywną użytkowniczką Facebooka.
Facebook, który ma ponad miliard aktywnych użytkowników wymieniających 30 mld różnego rodzaju treści miesięcznie, stał się najpopularniejszym serwisem w Internecie i jedną z największych baz danych informacji społecznych na świecie. Na pierwszy rzut oka, jako medium społeczne, wydaje się mieć dobroczynny wpływ na nasze zdrowie psychiczne, bowiem umożliwia odnalezienie i utrzymywanie kontaktu ze starymi i nowymi znajomymi, jednak według ostatnich badań europejskich ponad jedna trzecia respondentów objętych sondażem doświadczyła negatywnych uczuć, takich jak frustracja, po korzystaniu z serwisu. Niektórzy użytkownicy czują się uwięzieni w negatywnej spirali "facebookowej zazdrości", starając się dorównać swoim internetowym znajomym.
Portale społecznościowe budzą wstręt w Laurze Linney. 49-letnia aktorka nie należy do fanów Facebooka i Twittera.
Duża liczba znajomych na Facebooku może być imponująca, ale według nowego raportu, , im większy krąg przyjaciół na portalu społecznościowym, tym większy stres odczuwa popularna osoba.
Genetyka może i jest dobrym wskaźnikiem długowieczności, ale wybory dotyczące stylu życia, w tym pozostawanie w kontakcie z rodziną i przyjaciółmi, stanowią kluczowe elementy osiągnięcia niezwykłego wieku 100 lat.
Nowe badanie sugeruje, że im więcej czasu spędza się na Facebooku, Twitterze i innych serwisach społecznościowych, tym mniej się jest aktywnym i bardziej podatnym na przybieranie na wadze.
Wśród 955 milionów osób zarejestrowanych na serwisie społecznościowym Facebook, 65% ma ponad 35 lat. Statystyczny użytkownik ma 38 lat, a najszybciej rosnącą grupą demograficzną są kobiety w wieku powyżej 55 lat.
Najstarszy zarejestrowany użytkownik Facebooka to 101-letnia kobieta Florence Detlor z Kalifornii.
Osoby, które korzystają z portali społecznościowych, takich jak Facebook, Twitter czy Klub Senior Cafe, rzadziej cierpią na depresję.
Geny mogą być najlepszym wskaźnikiem długowieczności, ale styl życia, w tym pozostawanie w kontakcie z rodziną i przyjaciółmi, są kluczowymi elementami szansy na osiągnięcie wieku 100 lat, wynika z nowego sondażu.
Masz coś do zakomunikowania o sobie? Wyrażasz jakąś opinię, coś się w twoim życiu zmieniło? Być może nikogo to nie obchodzi, ale by poczuć się lepiej, wystarczy, że się tym z kimś podzielisz.
Coraz więcej ludzi uzależnia się od mediów społecznościowych, takich jak Facebook. Naukowcy z Uniwersytetu w Bergen stworzyli skalę pomiaru uzależnienia od powszechnie używanego na całym świecie serwisu społecznościowego.
54% Polaków korzysta z portali społecznościowych - wynika z badań PMR Research. Wśród seniorów social media są mniej popularne - korzysta z nich 30% badanych powyżej 65 roku życia. Najpopularniejszymi serwisami są Facebook i nk.pl.
To jedne z wielu wspomnień internautów dotyczących znanych osobistości, wśród których ostatnimi dniami (17-18 grudnia) śmierć zebrała swoje żniwo. Od kilku dni świat żegna przywódców politycznych o skrajnie odmiennych poglądach: prezydenta Republiki Czeskiej i przywódcę Korei Północnej politycznych, a także słynną pieśniarkę Cesárię Évorę, znaną jako bosonoga diwa z wysp Zielonego Przylądka.
Coraz częściej na tablicach użytkowników Facebooka pojawia się anglojęzyczny tekst sugerujący, że portal ten bez naszej wiedzy pobiera numery telefonów z naszych komórek i dodaje je do własnych baz danych. Jednak to, co na pierwszy rzut oka może się wydawać kolejną inwazją na naszą prywatność i cichym gromadzeniem danych, można bardzo łatwo wytłumaczyć. Jeżeli zainstalowaliśmy mobilną aplikację Facebooka na swoich smartfonach i zgodziliśmy się na synchronizację kontaktów w telefonie z tymi z konta na Facebooku, dwie książki telefoniczne po prostu się połączyły.