Co zrobić z danymi użytkowników Internetu po ich śmierci? Wszak wirtualna rzeczywistość funkcjonuje nieco inaczej. Z problemem mierzy się Facebook, największy portal społecznościowy na świecie.
Facebook to dziś okręg flagowy „floty” serwisów społecznościowych nazywanych Web 2.0. Gdyby jego użytkownicy stanowili naród, to byłby on jednym z trzech najludniejszych obok Chin i Indii. Wiedza o FB jest coraz bogatsza. Jest to fala czołowa wielkiej zmiany –społeczne tworzenie nowej rzeczywistości.
Facebook – obok Google – jest jednym z symboli przemian, które dokonały się na rynku technologii i mediów w ostatnich latach. Firma, której akcje we wrześniu 2013 roku były warte przeszło 100 miliardów dolarów sama w istocie niewiele tworzy. Facebook zarabia na tym, co wyprodukuje ponad miliard użytkowników serwisu – przede wszystkim na udostępnianych przez nich informacjach o samych sobie.
22 stycznia pani Edythe Kirchmaier skończyła 106 lat. Kobieta jest najstarszą użytkowniczką popularnego na całym świecie serwisu społecznościowego Facebook.
Istnieje wiele stron internetowych, które ułatwiają poszukiwanie „drugiej połowy". We współczesnym świecie coraz chętniej ludzie decydują się na szukanie potencjalnego partnera online.
Grupa amerykańskich weteranów bojkotuje nową produkcję „The Butler", film opowiadający o czarnoskórym kamerdynerze Białego Domu, który podczas trzydziestoletniej pracy miał okazję obserwować osiem prezydentur USA.
Jeżeli korzystamy z Facebooka, istnieje prawdopodobieństwo, że dzielimy się prywatnymi danymi z osobami spoza kręgu naszych znajomych. Dane kontaktowe, prywatne zdjęcia, informacje o pracy, rodzinie i przyjaciołach powinny być odpowiednio zabezpieczone. Są sposoby, dzięki którym można chronić swoją prywatność w tym popularnym serwisie społecznościowym.
Z ponad miliardem aktywnych kont na całym świecie, łatwo można zapomnieć, że niektórzy ludzie nie używają Facebooka.
Starsi ludzie powinni postarać się nauczyć korzystać z Internetu w szerszym zakresie niż „wrzucanie" w wyszukiwarkę wybranych wyrazów - okazuje się, że jeśli potrafią być aktywnymi użytkownikami serwisów społecznościowych, nie odczuwają samotności i cieszą się lepszym zdrowiem.
Seniorzy mogą wzmocnić swoje zdolności poznawcze dzięki użytkowaniu Facebooka.
W wieku 105 lat Edythe Kirchmaier jest wolontariuszką, prowadzi samochód, wykonuje robótki ręczne i jest aktywną użytkowniczką Facebooka.
Facebook, który ma ponad miliard aktywnych użytkowników wymieniających 30 mld różnego rodzaju treści miesięcznie, stał się najpopularniejszym serwisem w Internecie i jedną z największych baz danych informacji społecznych na świecie. Na pierwszy rzut oka, jako medium społeczne, wydaje się mieć dobroczynny wpływ na nasze zdrowie psychiczne, bowiem umożliwia odnalezienie i utrzymywanie kontaktu ze starymi i nowymi znajomymi, jednak według ostatnich badań europejskich ponad jedna trzecia respondentów objętych sondażem doświadczyła negatywnych uczuć, takich jak frustracja, po korzystaniu z serwisu. Niektórzy użytkownicy czują się uwięzieni w negatywnej spirali "facebookowej zazdrości", starając się dorównać swoim internetowym znajomym.
Portale społecznościowe budzą wstręt w Laurze Linney. 49-letnia aktorka nie należy do fanów Facebooka i Twittera.
Duża liczba znajomych na Facebooku może być imponująca, ale według nowego raportu, , im większy krąg przyjaciół na portalu społecznościowym, tym większy stres odczuwa popularna osoba.
Genetyka może i jest dobrym wskaźnikiem długowieczności, ale wybory dotyczące stylu życia, w tym pozostawanie w kontakcie z rodziną i przyjaciółmi, stanowią kluczowe elementy osiągnięcia niezwykłego wieku 100 lat.