Jak wykazały badania, media społecznościowe mogą pomóc w pokonywaniu samotności i poprawić stan psychiczny użytkowników. Okazuje się jednak, że czasem sprzyjają problemom psychicznym, w tym depresji.
Dziadkowie zwykle uwielbiają spędzać czas z wnukami. Nierzadko są też nieodzowną pomocą dla zapracowanych rodziców. Dobra relacja międzypokoleniowa obu stronom daje wiele korzyści. Do rozległej ich listy można dopisać zachowanie przez starszych umysłu w dobrej formie.
Zmarła najstarsza użytkowniczka Facebooka, Anna Stoehr.
114-letnia Anna Stoehr postanowiła założyć konto na Facebooku, ale musiała wpisać nieprawdę odnośnie wieku, bo formularz zgłoszeniowy nie przewiduje tak sędziwych użytkowników...
Kiedy czujemy przygnębieni, w mediach społecznościowych chętniej szukamy tych, którzy są w gorszej sytuacji niż my.
Czy emotikony i hasztagi są już nową częścią zdania, a autokorekta zastąpiła słowniki języka polskiego? Ile błędów można popełnić w 140 znakach jednego wpisu na Twitterze? I czy wstawiając kolejne zdjęcia na Instagramie mamy czas by pomyśleć nie tylko o jakości obrazu, ale też o poprawności jego opisu? Jakie błędy językowe popełniają Polacy w Internecie i mediach społecznościowych. Gdzie jest ich najwięcej? Na te pytania odpowiada najnowszy raport Kompas Social Media.
Za pośrednictwem największej sieci społecznościowej Facebook postanowiono przeprowadzić niejawne badania dotyczące reakcji użytkowników na pozytywne i negatywne bodźce.
Przyzwyczajeni jesteśmy już do wyborczej ciszy w mediach. W sobotę i wyborczą niedzielę o politykach i ich walce przypominają nam tylko plakaty, których nie trzeba zdejmować. Dziś szef PKW wypowiedział się także w sprawie działań na portalach społecznościowych.
Wiele dotychczasowych badań wykazało, że dzięki mediom społecznościowym można osłabić poczucie samotności. Okazuje się jednak, że wymiana osobistych informacji online może skutkować także osłabieniem nastroju oraz narastaniem kompleksów.
Środa Popielcowa rozpoczyna w kalendarzu chrześcijańskim czterdziestodniowy okres postu. Tradycyjnie osoby religijne podejmują postanowienia, które mają stanowić element dobrego przeżywania tego okresu i przygotowania się do Wielkanocy. Użytkownicy Twittera sporządzili listę propozycji wyrzeczeń.
Co zrobić z danymi użytkowników Internetu po ich śmierci? Wszak wirtualna rzeczywistość funkcjonuje nieco inaczej. Z problemem mierzy się Facebook, największy portal społecznościowy na świecie.
Facebook to dziś okręg flagowy „floty” serwisów społecznościowych nazywanych Web 2.0. Gdyby jego użytkownicy stanowili naród, to byłby on jednym z trzech najludniejszych obok Chin i Indii. Wiedza o FB jest coraz bogatsza. Jest to fala czołowa wielkiej zmiany –społeczne tworzenie nowej rzeczywistości.
Facebook – obok Google – jest jednym z symboli przemian, które dokonały się na rynku technologii i mediów w ostatnich latach. Firma, której akcje we wrześniu 2013 roku były warte przeszło 100 miliardów dolarów sama w istocie niewiele tworzy. Facebook zarabia na tym, co wyprodukuje ponad miliard użytkowników serwisu – przede wszystkim na udostępnianych przez nich informacjach o samych sobie.
22 stycznia pani Edythe Kirchmaier skończyła 106 lat. Kobieta jest najstarszą użytkowniczką popularnego na całym świecie serwisu społecznościowego Facebook.
Istnieje wiele stron internetowych, które ułatwiają poszukiwanie „drugiej połowy". We współczesnym świecie coraz chętniej ludzie decydują się na szukanie potencjalnego partnera online.