Kiedy jest popyt, zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie chciał nieuczciwie zarobić. Nie inaczej jest z rynkiem złota, na który trafia dziś coraz więcej podróbek. Fałszerze zdążyli się już wyspecjalizować. Przygotowane przez nich sztabki do złudzenia przypominają oryginalne. Co gorsze podrabiane są także certyfikowane sztabki złota inwestycyjnego.
Mieszkaniec Wrocławia, który przyznał się do fałszowania kart do głosowania podczas ostatnich wyborów parlamentarnych stanie przed sądem.
Raporty informujące o wzroście liczby podrobionych leków dotychczas nie dotyczyły Europy. Okazuje się jednak, że fałszowanie medykamentów zaczyna mieć miejsce również i tu.
Niemieckie organizacje emerytów postanowiły wydać wojnę wszelkiej maści krętaczom żerującym na łatwowierności ludzi starszych i uruchomiły kampanię „Seniorzy przeciwko oszustom”. Głównym celem akcji jest uczulenie ludzi starszych na triki, jakie stosują nieuczciwi ludzie, aby wzbogacić się cudzym kosztem.
Według Narodowego Spisu Danych PESEL w Polsce jest ponad 2,5 tysiąca osób, które obchodziły setne urodziny. Nieco inne dane przyniósł Powszechny Spis Ludności z 2002 roku, według którego wiekowych seniorów jest 1500. Skąd te różnice? Okazuje się, że prawie połowa polskich stulatków ma w dokumentach zawyżony wiek - czytamy w "Gazecie Wyborczej".