Już tylko kilka dni dzieli nas od wyborów do Parlamentu Europejskiego. Wiele tygodni deklaracje uczestnictwa w tych wyborach utrzymywały się na relatywnie niskim poziomie. W sondażu zrealizowanym przez CBOS na tydzień przed dniem głosowania obserwujemy wzrost zainteresowania Polaków udziałem w eurowyborach.
1 lipca wejdzie w życie nowe rozporządzenie UE w sprawie roamingu, na mocy którego za wysłanie SMS-a zza granicy zapłacimy najwyżej 11 centów, a otrzymywanie SMS-ów w innym kraju UE będzie bezpłatne. Rozporządzenie będzie obowiązywać we wszystkich 27 państwach członkowskich UE.
2 kwietnia Parlament Europejski przyjął rezolucję, w której wezwał do ustanowienia 23 sierpnia ogólnoeuropejskim dniem pamięci ofiar wszystkich reżimów totalitarnych i autorytarnych.
Europarlament przyjął rozporządzenie, które zastąpi istniejącą dyrektywę dotyczącą produktów kosmetycznych. Ma ona zwiększyć bezpieczeństwo produktów kosmetycznych poprzez wprowadzenie jasnych wymogów wobec producentów dotyczących oceny bezpieczeństwa produktów i ochrony zdrowia konsumentów.
17 marca Parlament Europejski rozpoczął ogólnoeuropejską kampanię informacyjną przed czerwcowymi wyborami do PE. Podczas wtorkowej konferencji w Brukseli wiceprzewodniczący PE Alejo Vidal - Quadras podkreślił, że wynik wyborów wpłynie na codzienne życie wszystkich obywateli UE.
Jak wynika z danych zgromadzonych przez pozarządową organizację IPP, monitorującą prace Parlamentu Europejskiego tylko dwóch polskich europosłów bywa na wszystkich posiedzeniach europarlamentu: Mieczysław Janowski z PiS i Zbigniew Zalewski z PO. Do raportu IPP dotarł serwis TVP Info.
Profesor Bronisław Geremek był sprawcą wypadku k. Nowego Tomyśla, w którym zginął. Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie sprawcy - poinformowała TVN 24.