Warto uprawiać seks z wielu różnych powodów, a jednym z wielu jest fakt, że pomaga on w leczeniu kamicy nerkowej. Przynajmniej, jeśli chodzi o mężczyzn.
Dziś coraz częściej chcemy cieszyć się udanym współżyciem aż do późnej starości. Nie ma się co dziwić. Seks pozytywnie wpływa zarówno na związek, jak i przynosi liczne korzyści natury psychologicznej i zdrowotnej dla jednostki. Wraz z upływem czasu nasz organizm przestaje jednak funkcjonować na najwyższych obrotach, pojawiają się kolejne schorzenia i zażywamy coraz większą ilość leków. Równocześnie ze spadkiem kondycji problemy mogą zawitać w naszej sypialni. Jak ich uniknąć i jak je rozwiązać, gdy zdiagnozujemy już u siebie zaburzenia wzwodu?
Stres, choroba wieńcowa, nowotwory, niezdrowy tryb życia – to tylko niektóre czynniki, które odpowiadają za problemy z erekcją. Jednak przyczyną zaburzeń potencji mogą być także choroby zębów i przyzębia, o czym, jak pokazują badania przeprowadzone na potrzeby kampanii „Lekcja Stomatologii” nie wie, aż 80 procent pacjentów.
Łagodny przerost prostaty jest częstym problemem -pojawia się już u mężczyzn w średnim wieku. Doświadcza go jeden na sześciu panów po czterdziestce. Zaburzenia erekcji również występują częściej niż się powszechnie sądzi.
Oczywiste, że wraz z wiekiem zmienia się sposób funkcjonowania organizmu, w tym określonym przemianom podlega życie seksualne. Wokół tego tematu jednak narosło tak wiele mitów, że warto wrócić do pewnych podstawowych pytań i uzyskać jasne odpowiedzi.
Zaburzenia erekcji to ogólna nazwa grupy zaburzeń, skutkujących brakiem prawidłowego i wystarczająco długotrwałego wzwodu, pozwalającego na odbycie satysfakcjonującego stosunku. Pomimo, że w wielu przypadkach używa się zamiennie zwrotów "zaburzenia erekcji" oraz "impotencja" nie są to terminy w pełni równoważne.
Przedwczesny wytrysk (PW) jest problemem aż 4 milionów mężczyzn w Polsce. Panowie zwykle nie wiedzą jak radzić sobie z tą przypadłością. Eksperci kampanii „Nie tylko moment” przekonują, że najskuteczniejszym sposobem na pokonanie problemu jest farmakoterapia. Jak możemy walczyć z przedwczesnym wytryskiem i jakie są różnice między lekami?
„Na jedno pomoże, na drugie zaszkodzi" mówi się o lekach. Czasem to prawda, zażywanie określonych farmaceutyków może łagodzić objawy danej choroby i skutkować intensyfikacją objawów innej dolegliwości. Zdarza się też, że skutki uboczne terapii są co najmniej niestandardowe...
Przedwczesny wytrysk to najczęstsza dysfunkcja seksualna u mężczyzn. Tylko 9% mężczyzn z przedwczesnym wytryskiem zgłasza się do lekarza. Dlatego powstała kampania edukacyjna „Nie tylko moment”. Jak wygląda wizyta u lekarza? Jak się do niej przygotować? Na te i inne pytania odpowiada profesor Piotr Radziszewski, urolog, Kierownik Katedry i Kliniki Urologii Ogólnej, Onkologicznej i Czynnościowej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
2/3 Polaków nie ma trudności i problemów ze zdrowiem seksualnym. Wyniki badania pokazały, że seks to istotna sfera dla 63% mężczyzn, a deklarowana przez badanych respondentów średnia długość członka to 17,26 cm.
Problemy seksualne mężczyzn mogą mieć różne podłoże, dlatego nie ma jednej recepty na wszystkie bolączki. Tu jednak skupimy się przede wszystkim na domowych metodach, które każda para może spróbować we własnej sypialni.
Każdy mężczyzna (zwłaszcza po 40 roku życia) powinien przynajmniej raz w roku wykonać podstawowe badania lekarskie, czyli odwiedzić swojego lekarza pierwszego kontaktu, zmierzyć ciśnienie oraz poziom cukru i cholesterolu we krwi. Można o tym myśleć jak o corocznym przeglądzie technicznym samochodu, bez którego dobry kierowca nie rusza w dłuższą trasę.
Erekcja (zwana także wzwodem) to w uproszczeniu stan, w którym penis, na skutek zwiększonego napływu krwi do naczyń krwionośnych, twardnieje na tyle, by móc dokonać penetracji. Niestety, częstokroć zdarza się, że mężczyźni skarżą się na różnego rodzaju problemy ze wzwodem. Ponadto zazwyczaj wstydzą się przyznać, że taki problem jest ich udziałem, (chociaż przyczyna i rozwiązanie tego problemu mogą być prostsze niż im się wydaje) i zaburzenia często się pogłębiają.
Zaburzenia erekcji definiuje się jako „stałą niezdolność do osiągania i utrzymania wzwodu członka uniemożliwiającą prowadzenie satysfakcjonującego współżycia płciowego”. Zaburzenia pojawiają się, gdy krew ma utrudniony dopływ do członka lub kiedy ilość krwi dopływająca do organu jest niewystarczająca do utrzymania go w stanie erekcji.
W Polsce wystartowała kampania społeczna "Nie szukaj wymówek, porozmawiaj z lekarzem", której celem jest podnoszenie świadomości mężczyzn na temat zaburzeń erekcji, ze szczególnym podkreśleniem wagi zwrócenia się o pomoc do lekarza przy tego rodzaju problemach. Kampania ma zasięg międzynarodowy. Opiera się na trzech głównych filarach: kampanii reklamowej, stronie internetowej oraz działaniach edukacyjnych prowadzonych w poradniach i placówkach specjalistycznych.