74-letnia Jane Fonda ujawniła, że jeśli chodzi o życie seksualne, czuje się obecnie bardziej spełniona niż kiedykolwiek.
Nowe badania pokazują, że brak snu znacznie intensyfikuje stopień antycypowowania emocjonalnych zdarzeń, zwłaszcza wśród ludzi bardzo niespokojnych.
Szczęście może być ulotne, ale skupienie się na dobrych czasach i nie porównywanie doświadczeń do innych, pomoże pozostać szczęśliwszym przez dłuższy czas.
Żałujesz przeszłych zdarzeń i decyzji? Daj sobie spokój, pozwól odejść resentymentom, w przeciwnym razie możesz spodziewać się smutnej i nieszczęśliwej starości...
Wyniki nowych badań finansowanych ze środków unijnych wskazują na mniejsze prawdopodobieństwo pojawienia się uczucia nienawiści u osób o skłonnościach depresyjnych, bowiem schorzenie to oddziałuje na tę część mózgu, która zawiaduje emocjami.
Uczeni z Uniwersytetu w Otago odkryli, że ludzie starsi nie potrafią kłamać w tak przekonujący sposób, jak osoby młodsze i gorzej radzą sobie z wykrywaniem kłamstw.
Ważne słowa nie przychodzą łatwo. Rzadko się je wypowiada w obawie o to, by nie stały się trywialne i wygłaszane rutynowo. To jednak rodzi czasem taki modus operandi, który bywa bliski gruboskórności, nadmiernemu dystansowi i braku wrażliwości. Tymczasem nie straciła na aktualności przecież słynna fraza z poezji księdza Twardowskiego: „spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą".
Wyzwiska, pogróżki i ubliżające gesty. Złośliwe komentarze i nerwowe reakcje to codzienność na polskich drogach. Jak nie dać się ponieść emocjom za kółkiem i nie stać się ofiarą cudzej agresji?
Naukowcy z Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Polsce odkryli, że schematy aktywności mózgu kobiet i mężczyzn różnią się w następstwie pozytywnych i negatywnych bodźców. Odkrycia zostały zaprezentowane w listopadzie na dorocznym kongresie Radiological Society of North America (RSNA).
Być może masz kłopoty z powstrzymaniem się od gniewu, zdarzają ci się nagłe, nie do końca uzasadnione wybuchy złości, bądź nie umiesz poradzić sobie z wypracowanymi dawno temu emocjonalnymi reakcjami. Na szczęście, to nie musi być „na stałe", warto wykonać odpowiedni trening i „przeprogramować" swoje zachowanie na bardziej znośne zarówno dla nas samych, jak i dla naszego otoczenia, pisze Sharon O'Brien z seniorlivingabout.com
O stresie mówi się dzisiaj wiele, zwłaszcza o jego niszczącym wpływie na naszą kondycję psychiczną - eksperci wskazują jednak, że stres może też odgrywać pozytywną rolę. Naukowcy wyróżniają stres pozytywny, tzw. eustres motywujący nas do działania i podnoszący poziom energii oraz stres negatywny, tzw. dystres paraliżujący nas, uniemożliwiając konstruktywne działanie, często towarzyszy mu reakcja ucieczkowa.
Śmiech to zdrowie- to powiedzenie znamy wszyscy, często jednak nie doceniamy tego jak ważne jest okazywanie radości.
Każdy z nas ma zapewne własną definicję szczęścia, często szukając drogi do zrealizowania swoich marzeń sięgamy po różnorodne podręczniki. Rady, które w nich znajdziemy będą pomocne jedynie pod warunkiem, że podejdziemy do nich z dystansem.
Z badań przeprowadzonych przez CBOS wynika, że 30% Polaków prawdziwą miłość kojarzy z zaufaniem i lojalnością, 15% z dążeniem do dobra ukochanej osoby, 14% z szacunkiem, 11% z życiem rodzinnym. Dla niektórych (4%) prawdziwa miłość jest tym samym, co przyjaźń. Zaledwie 2% respondentów wątpi w istnienie uczucia tego rodzaju.
Według wyników badań opublikowanych przez Indiana University School of Medicine kobiety z zaburzeniami psychicznymi mają mniejsze szanse na badania mammograficzne w porównaniu z kobietami bez takich problemów.