Próbujesz się uśmiechać w stresujących sytuacjach? Poczujesz się od tego jeszcze gorzej.
Oto kolejny powód, by sięgnąć po książkę: czytanie uznanej fikcji literackiej poprawia zdolność odczytywania emocji. Spędzanie czasu z bohaterami literackimi pomaga „czytać" innych ludzi w realnym świecie.
Sen może pomóc mózgowi poradzić sobie z bolesnymi wspomnieniami.
Badanie przeprowadzone przez uczonych z University of North Carolina pokazuje, że seniorzy, którzy grają w gry video, łatwiej wykazują dobrostan emocjonalny.
Żaden inny obraz nie wprawia w miłosny nastrój tak skutecznie, jak komedia "To właśnie miłość" Richarda Curtisa z Hugh Grantem w jednej z głównych ról. Do takich wniosków doszedł dr David Lewis z Mind Lab International.
Kofeina daje określone profity większości miłośników kawy, a nowe badanie pokazuje także, że małe dawki substancji zwiększają szybkość i dokładność w rozpoznawaniu słów z pozytywną konotacją.
Codziennie używamy języka, aby wyrazić nasze emocje, ale i odwrotnie - język wpływa na to, co czujemy. Dwa nowe badania opublikowane w magazynie Psychological Science, ukazują w jaki sposób zachodzą interakcje między językiem i emocjami oddziałującymi na nasze samopoczucie.
74-letnia Jane Fonda ujawniła, że jeśli chodzi o życie seksualne, czuje się obecnie bardziej spełniona niż kiedykolwiek.
Nowe badania pokazują, że brak snu znacznie intensyfikuje stopień antycypowowania emocjonalnych zdarzeń, zwłaszcza wśród ludzi bardzo niespokojnych.
Szczęście może być ulotne, ale skupienie się na dobrych czasach i nie porównywanie doświadczeń do innych, pomoże pozostać szczęśliwszym przez dłuższy czas.
Żałujesz przeszłych zdarzeń i decyzji? Daj sobie spokój, pozwól odejść resentymentom, w przeciwnym razie możesz spodziewać się smutnej i nieszczęśliwej starości...
Wyniki nowych badań finansowanych ze środków unijnych wskazują na mniejsze prawdopodobieństwo pojawienia się uczucia nienawiści u osób o skłonnościach depresyjnych, bowiem schorzenie to oddziałuje na tę część mózgu, która zawiaduje emocjami.
Uczeni z Uniwersytetu w Otago odkryli, że ludzie starsi nie potrafią kłamać w tak przekonujący sposób, jak osoby młodsze i gorzej radzą sobie z wykrywaniem kłamstw.
Ważne słowa nie przychodzą łatwo. Rzadko się je wypowiada w obawie o to, by nie stały się trywialne i wygłaszane rutynowo. To jednak rodzi czasem taki modus operandi, który bywa bliski gruboskórności, nadmiernemu dystansowi i braku wrażliwości. Tymczasem nie straciła na aktualności przecież słynna fraza z poezji księdza Twardowskiego: „spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą".
Wyzwiska, pogróżki i ubliżające gesty. Złośliwe komentarze i nerwowe reakcje to codzienność na polskich drogach. Jak nie dać się ponieść emocjom za kółkiem i nie stać się ofiarą cudzej agresji?