Steven Spielberg zajmie się produkcją dokumentalnego serialu "Why We Hate" dla stacji Discovery.
Brwi są nie tylko ozdoba twarzy, mają ważne funkcje w naszej mimice i okazuje się, że pełniły istotne role w ewolucji człowieka.
Jeśli często doświadczasz kłopotów ze snem i to pomimo pewnych zmian nawyków związanych z higieną snu, prawdopodobnie masz to genach...
Ludzie, których łączą więzi przyjaźni, podobnie reagują na określone bodźce, co ma odzwierciedlenie w aktywacji tych samych obszarów mózgu.
Listopad „nie zawodzi" - pogoda jest tak brzydka, jak tylko umie być w tym właśnie miesiącu. Krótkie dni, opady deszczu lub śniegu, silny zimny wiatr skutecznie zniechęcają do wychodzenia domu. A jednak warto wykorzystywać tych parę godzin światła słonecznego (nawet jeśli jest zza chmur), bo przebywanie na zewnątrz pomaga zachować dobry nastrój.
Kobiety znacznie częściej niż mężczyźni odczuwają lek i niepokój. Częściej też doświadczają zaburzeń psychicznych z ich powodu.
Kiedy ktoś płacze, chcemy go jak najszybciej pocieszyć i osuszyć łzy, ale płacz może być pomocny - ułatwia radzenie sobie z nieszczęściem czy porażką. Sprawia także, że dana osoba efektywniej będzie zachowywała się następnym razem, gdy będzie miała do czynienia z podobną sytuacją.
Stałe odczuwanie lęku czy niepokoju jest bardzo uciążliwe. Okazuje się jednak, że można to osłabić opisując swoje emocje. Pisanie może pomóc tym, którzy odczuwają niepokój, w odzyskaniu równowagi i wykonywaniu stresujących zadań.
Nadmiar stresu ma negatywny wpływ na mózg - może powodować jego zmniejszenie.
Negocjacje kojarzą się raczej ze światem wielkiej polityki i biznesu, ale przecież na co dzień przychodzi nam praktykować je w wielu dziedzinach z różnymi ludźmi, także ze swoimi dziećmi czy wnukami... eksperci przekonują, że warto prowadzić pertraktacje z nawet najtrudniejszymi maluchami - obu stronom przynosi to znaczące korzyści.
Chyba każdy rodzic czy dziadek co najmniej dwojga dzieci świetnie zna sytuacje, w których rodzeństwo nie potrafi pokojowo koegzystować i trzeba interweniować. Ileż to razy trzeba było powtarzać: „uspokójcie się!", „przestańcie!", a i zdarza się „ja z wami zwariuję!". Jeśli wnuki spędzają u Ciebie wakacje czy święta lub choćby weekendy, na pewno znasz ten problem... Zobacz, jakie strategie warto obrać, by dzieci miały ze sobą lepsze relacje.
Nie, nie ocieramy się o szaleństwo, gdy mówimy sami do siebie. To całkiem normalne zjawisko i nawet pomocne - w kontrolowaniu własnych emocji.
Depresja oznacza utratę wszelkiej radości życia i problemy z normalnym codziennym funkcjonowaniem. Jej efekty są jednak obserwowane nie tylko na poziomie psychicznym, zostawia też fizyczne ślady w postaci zmiany struktur w mózgu, mówią brytyjscy uczeni.
Cierpliwość to jedna z najważniejszych cnót opiekunów dzieci i jedna z trudniejszych do wypracowania. Nawet najłagodniejsi ludzie miewają kłopoty z zachowaniem spokoju, gdy dziecko uparcie i permanentnie wystawia ich na próbę. Jeśli więc trudno Ci „nie wychodzić z siebie" podczas opieki nad dziećmi, przeczytaj poniższe pomysły doświadczonych opiekunów na zachowanie cierpliwości.
Wystarczy naprawdę niewiele, by szybko i skutecznie osłabić odczuwanie stresu. Parę minut z książką to świetny sposób na to, przekonują uczeni.