Nowe badanie sugeruje, że prawdopodobieństwo pozostawania w długotrwałym szczęśliwym związku jest do pewnego stopnia zależne zarówno od twoich genetycznych uwarunkowań, jak i tych cechujących twojego współmałżonka.
Miłość wpływa nie tylko na nasz stan emocjonalny, ale i fizyczny. Okazuje się, że ludzie zakochani mają niższy poziom cholesterolu, słabną u nich symptomy alergii i zmniejsza się ciśnienie krwi.
To, z jakiego materiału są noszone przez nas ubrania, ma wpływ na nasz stan emocjonalny.
Człowiek stanowi jedność psychofizyczną i dlatego depresja to nie tylko zaburzenia związane z naszą psyche, ale i problemy natury fizycznej. Okazje się, że „choroba duszy" wpływa też na dyskomfort ciała.
Każdy z nas od czasu do czasu odczuwa niepokój w związku z jakimś konkretnym wydarzeniem, czy nawet bez uświadomionej wyraźnej przyczyny. Jeśli jednak często odczuwamy niepokój i jest on nasilony, może oznaczać zaburzenia, które znacznie osłabiają jakość życia.
Na całym świecie aż 300 milionów ludzi cierpi na depresję, chorobę, która nie pozwala normalnie funkcjonować, bardzo obniża jakość życia i nierzadko prowadzi do prób samobójczych. Okazuje się, że objawy depresji mogą być znacznie obniżone dzięki opiece nad jakimś zwierzakiem. Nie tylko samo siebie daje dobre dla naszego samopoczucia skutki, ale można też wytresować psa tak, aby działał terapuetycznie.
Od dawna wiadomo, że regularne uprawianie seksu może dać korzyści prozdrowotne, np. w przypadku mężczyzn może osłabić problemy z prostatą. Okazuje się, że miłość fizyczna jest też dobrym sposobem na poprawę nastroju i pozytywnie wpływa na osoby z problemami natury psychicznej.
Płaczemy, bo nauczyła nas tego ewolucja - twierdzą biolodzy z Uniwersytetu w Tel Awiwie. Dzięki łzom wzmacniamy relacje z innymi ludźmi.
Wypowiadanie niecenzuralnych słów daje szybki krótkotrwały efekt osłabienia odczuwanego bólu.
Psycholodzy mówią, że genetyka, płeć i stan neurologiczny mają istotny wpływ na poziom poczucia szczęścia u danej osoby. Nie bez znaczenia są niezależne od nas doświadczenia, w tym dzieciństwo, przeżyte wypadki, czy utrata kogoś bliskiego. Poza biologicznymi i losowymi czynnikami jednak jest sporo takich, które bezpośrednio zależą od samych. Dostrzega się, że pewne cechy (które można wypracować) i zachowania są wspólne u tych, którzy deklarują wysoki poziom dobrostanu i satysfakcji z życia.
Zwykle narzekamy, że zmarszczki nas postarzają, ale okazuje się, że mogą też pełnić pewne pozytywne funkcje - z badań wynika, że osoby, u których ukazują się zmarszczki wokół oczu podczas uśmiechu, są uważane za bardziej szczere.
Można starzeć się dobrze, czyli zdrowo i radośnie. Oczywiście nie da się wyeliminować wszelkich zagrożeń i problemów zdrowotnych, ale dzięki odpowiedniemu stylowi życia można znacznie ograniczyć ich ryzyko. Oto siedem wskazówek, które pozwolą na starzenie się pełne energii, szczęśliwsze i wolne od chorób.
Wszyscy go chcą, poszukują, zdobywają i tracą, odzyskują albo i nie, w każdym razie uparcie do niego do dążą - szczęście, choć tak różnie przez ludzi rozumiane, jest jednym z naszych głównych pragnień. Co udało się ustalić naukowcom?
Steven Spielberg zajmie się produkcją dokumentalnego serialu "Why We Hate" dla stacji Discovery.
Brwi są nie tylko ozdoba twarzy, mają ważne funkcje w naszej mimice i okazuje się, że pełniły istotne role w ewolucji człowieka.