Sean Connery poinformował, że już nigdy nie zagra w filmie. Aktor, który dziś skończył 80 lat, co prawda nie będzie pokazywał twarzy na dużym ekranie, ale nie zrywa ostatecznie z Hollywood.
Rząd zdecydował o przesunięciu 7,5 mld zł z Funduszu Rezerwy Demograficznej (FRD) do Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (FUS), zarządzanego przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Chodzi o uzupełnienie, z przyczyn demograficznych, niedoboru środków funduszu emerytalnego, aby zapewnić wypłatę bieżących emerytur.
Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej opracowało nowelizację ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. Ministerialne propozycje przewidują konieczność rozwiązania umowy o pracę przez osoby, które uzyskały prawo do emerytury. Po rozwiązaniu umowy o pracę dotychczasowy pracodawca i były pracownik będą mogli ponownie zawrzeć umowę o pracę. Ministerstwo nie ukrywa przyczyn wprowadzenia takiej regulacji - "odzyskanie miejsc pracy, które obecnie zajmowane są przez emerytów".
Z danych Światowej Organizacji Zdrowia wynika, że w Japonii żyje się najdłużej. Rekord długowieczności należy do pań zamieszkujących Kraj Kwitnącej Wiśni - dożywają średnio 86 lat. Ostatnio jednak, jeden po drugim, w Japonii ujawniane są przypadki zaginięć ludzi w wieku sędziwym. Gdzie się podziali japońscy staruszkowie?
Setki tysięcy osób w podeszłym wieku w całej Europie walczy o przeżycie każdego dnia. Wielu cierpi z powodu szokującego poziom ubóstwa. Wydają się być ignorowani przez polityków i często są postrzegani jako osoby nieproduktywne i bezwartościowe w nowoczesnym społeczeństwie. Tymczasem prawa człowieka starszego pokolenia nie mogą być podważane, gdy rządy wprowadzają swoje programy walki z kryzysem.
Ponieważ osoby starsze stanowią znaczny procent populacji Stanów Zjednoczonych i odsetek ten rośnie z roku na rok, zarówno władze, jak i organizacje pozarządowe, zastanawiają się, jak promować aktywność zawodową wśród osób dojrzałych i starszych. Dwanaście lat temu po raz pierwszy zorganizowano konkurs America's Outstanding Oldest Worker (co można przetłumaczyć jako: Najlepszy Najstarszy Pracownik Ameryki). W tegorocznej edycji laureatką została Sally Gordon, 101-letnia pracownica Legislatury Nebraski.
Według badań Pentoru jedynie 6% Polaków oszczędza. Wielu myśli o odkładaniu pieniędzy jak o „mission impossible”. Prawdziwą „misją niemożliwą” jest natomiast utrzymanie dotychczasowego standardu życia na emeryturze bez posiadania oszczędności. Przyszli emeryci będą mogli bowiem liczyć jedynie na świadczenia w wysokości około 50% ostatniej płacy. Czas by „długoterminowe oszczędzanie” przestało brzmieć jak tajny szyfr. Związek Firm Doradztwa Finansowego (ZFDF) pomoże go rozwikłać i podpowie, jak przygotować się do długofalowej strategii oszczędzania.
7 lipca 2010 Komisja Europejska rozpoczęła ogólnoeuropejską debatę publiczną na temat sposobu zapewnienia adekwatnych, trwałych i bezpiecznych emerytur i możliwości UE wsparcia wysiłków państw członkowskich.
Zróżnicowanie powszechnego wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn jest zgodne z Konstytucją - uznał Trybunał Konstytucyjny. TK w pełnym składzie rozpoznał wniosek Rzecznika Praw Obywatelskich dotyczący powszechnego wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn. Wyrok jest ostateczny, a jego sentencja podlega ogłoszeniu w Dzienniku Ustaw.
Ozzy Osbourne nie zamierza przejść na emeryturę ponieważ... jest nudna.
Ponad połowa Polaków w wieku produkcyjnym nie oszczędza i nie zamierza oszczędzać dodatkowo na emeryturę, jednak co ósmy stara się dbać o swoją przyszłość i odkłada dodatkowe środki na emeryturę - wynika z badania zrealizowanego przez CBOS. Zaniechanie dodatkowego oszczędzania z myślą o emeryturze wynika w dużej mierze z sytuacji materialnej Polaków.
Sylvester Stallone nie zamierza w najbliższej przyszłości przechodzić na emeryturę. 64-letni aktor oświadczył, że zrezygnuje z pracy dopiero wtedy, gdy nie będzie mógł chodzić.
Starzenie się społeczeństwa i kryzys gospodarczy wywierają dużą presję na systemy emerytalne. Nowy raport UE przedstawia możliwe warianty działania i zachęca do podzielenia się swoją opinią. Komisja sugeruje krajom Unii, by m.in. stopniowo podwyższały wiek emerytalny, proporcjonalnie do wydłużającego się średniego czasu życia.
Francuski rząd przedstawił zmiany w systemie emerytalnym. Obejmują one m. in. podniesienie wieku emerytalnego do 62. Paryż argumentuje, że jest to niezbędne, aby wypełnić finansową dziurę.
B.B. King zarzeka się, że nigdy nie pójdzie na emeryturę i nadal ma zamiar nagrywać kolejne płyty. O ile będzie na nie zapotrzebowanie.