Sir Alex Ferguson, trener Manchesteru United od 1986 roku, rezygnuje ze stanowiska.
Ostatnie wybory parlamentarne we Włoszech nie przyniosły jednoznacznego rozstrzygnięcia. Wciąż nie utworzono rządu. Tymczasem kraj kuleje - pracownicy protestują przeciw złym warunkom zatrudnienia i zwolnieniom, a emeryci muszą przeżyć z głodowymi emeryturami.
Początek roku to czas kiedy najczęściej do naszych domów przychodzą listy nadawane przez Otwarte Fundusze Emerytalne. Większość z nas po pobieżnym obejrzeniu wkłada je do segregatora z dokumentami gdzie będą leżeć kolejne lata. Expander doradza jak czytać i interpretować korespondencję z tzw. II filara emerytalnego, by w razie konieczności wiedzieć kiedy zmienić OFE na lepszy.
Dla mieszkańców biedniejszych regionów świata Europa wydaje się być kraina mlekiem i miodem płynąca. Tymczasem kryzys, wydłużenie średniej długości życia oraz obniżona dzietność skutkuje zmniejszeniem funduszy przeznaczonych na świadczenia dla najstarszych obywateli.
Jon Bon Jovi nie wyobraża sobie, że zwolni tempo. W przyszłym roku 50-letni wokalista zespołu Bon Jovi rusza z kolegami w kolejną trasę koncertową, na którą już się cieszy.
Nowa brytyjska kampania ma na celu uwrażliwienie społeczeństwa w celu lepszej współpracy z osobami starszymi i udzielaniu większej pomocy potrzebującym seniorom.
Eksperci obliczyli, że wystarczy odkładać 200 zł miesięcznie, aby uzyskać emeryturę wyższą o 2000 zł. Warto więc zacząć oszczędzać, bo wszystko wskazuje na to, że w przyszłości nasze emerytury będą bardzo niskie. Oszczędzanie nie jest jednak domeną Polaków. Z badań Fundacji Kronenberga wynika, że zaledwie 8% naszego społeczeństwa deklaruje, że regularnie oszczędza, a ponad połowa z nas przeznacza wszystkie swoje dochody na bieżące potrzeby. Od czasu do czasu pieniądze odkłada natomiast 35% z nas. Co więcej, spadł odsetek osób, które uważają, że warto oszczędzać Przed rokiem wynosił on 67%, a obecnie 61%. Wyniki badań są tym bardziej niepokojące, że w przyszłości wiele osób czeka bardzo niska emerytura.
Internet niesie dla osób starszych wiele korzyści. Emerytura wpływająca na konto bankowe, zakupy spożywcze bez wychodzenia z domu czy nawiązywanie nowych znajomości to zachęta do „bycia online”. Wystarczy tylko przełamać lody. Jednak według danych GUS tylko 12% Polaków i 8% Polek w wieku 55-74 lat co najmniej raz w tygodniu korzysta z sieci.
Stosunek Polaków do ZUS w dużej mierze określa usytuowanie na linii kierunku przepływu pieniędzy – wynika z badania CBOS. Wśród odprowadzających składki przeważają oceny negatywne, natomiast wśród beneficjentów otrzymujących emerytury i renty – pozytywne. Dobrym ocenom ZUS sprzyja też osobisty kontakt z jego placówkami oraz pozytywne opinie o jakości obsługi klientów przez tę instytucję.
Najstarsze w Amsterdamie kobiety pracujące w branży erotycznej, Louise i Martine Fokkens, zamierzają wydać książkę o swoim życiu w dzielnicy Czerwonych Latarni w holenderskiej stolicy. Pozycja ma się ukazać jeszcze we wrześniu.
Badanie przeprowadzone przez francuski Narodowy Instytut Badań Demograficznych pokazuje, że istnieją znaczne różnice między satysfakcją życiową dojrzałych mężczyzn i kobiet.
Najpopularniejsze sposoby spędzania czasu na emeryturze to oglądanie telewizji, spotykanie się ze znajomymi lub przyjaciółmi w domu, chodzenie do kościoła, słuchanie radia, muzyki, a także czytanie książek, czasopism i gazet – wynika z sondażu CBOS. Okazuje się jednak, że pod względem sposobów spędzania czasu grupa emerytów nie jest jednorodna. Jedną czwartą ogółu emerytów stanowią najbardziej aktywni seniorzy, którzy częściej niż pozostali poświęcają czas na swoje hobby, uczestniczą w kulturze, podróżują po kraju i świecie, uprawiają sport, korzystają z komputera i internetu.
Co trzeci Polak odkłada na emeryturę dodatkowe środki poza obowiązkowym programem emerytalnym. Pod tym względem w Europie wypadamy lepiej tylko od mieszkańców państw najmocniej dotkniętych kryzysem gospodarczym, czyli Hiszpanów, Francuzów i Włochów - wynika z badania „Finansowy Barometr ING”, zrealizowanego dla Grupy ING przez TNS NIPO w dwunastu krajach.
W 2050 roku w Afryce będzie żyło prawie tak wielu seniorów jak w Europie. Tymczasem w polityce społecznej na Czarnym Kontynencie brak niezbędnych rozwiązań dotyczących finansowania i systemu opieki społecznej w jeszcze większym stopniu niż na Starym Kontynencie.
Moja córka namawia mnie na inwestycję w IKE, która pomogłaby mi odłożyć więcej pieniędzy na emeryturę. Na czym dokładnie polega taka forma inwestowania pieniędzy i czy warto z niej skorzystać?