Chociaż małżeństwo lub długotrwały związek jest często postrzegane jako norma, coraz więcej osób pozostaje singlami do końca życia. Jednak życie w pojedynkę może wiązać się z niedogodnościami ekonomicznymi i medycznymi, zwłaszcza gdy ludzie się starzeją i mogą stać się bardziej zależni od innych.
W większości przypadków ludzie formułują cele zgodne z cechami osobowości, a cele danej osoby są powiązane z późniejszymi zmianami jej osobowości w czasie.
Umiejętność bycia otwartym na nowe sytuacje pozwala przewidywać poziom inteligencji na wcześniejszym etapie życia, a bycie przykrym dla innych może być predyktorem IQ w późniejszym okresie.
Powszechnie się uważa, że ludzie nie mogą zmienić swojej osobowości, bo w dużej mierze jest ona stabilna i dziedziczna. Okazuje się jednak, że pewne cechy daje się zmienić dzięki konsekwentnemu działaniu i ważnym wydarzeniom życiowym.
Mężczyźni z większym zakresem cech osobowości, zwłaszcza ci uważani za ekstrawertycznych, stabilnych emocjonalnie, ugodowych lub sumiennych, częściej uprawiają seks i mają więcej dzieci.
Sotagliflozyna – lek na choroby nerek i cukrzycę pomaga uchronić się przed udarem